Windows Live Messenger (6.x-1.4) - en to hi translation catalogue (54 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Language
hi: भाषा

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Size
hi: आकार

en: none
hi: कोई नहीं

en: Name
hi: नाम

en: Block
hi: ब्लॉक

en: Height
hi: ऊंचाई

en: Color
hi: रंग

en: Button
hi: बटन

en: Arabic
hi: अरबी

en: English
hi: अंग्रेजी

en: French
hi: फ्रेंच

en: Italian
hi: इताली

en: Spanish
hi: स्पेनिश

en: Japanese
hi: जापानी

en: Korean
hi: कोरियाई

en: Bulgarian
hi: बुलगेरियाई

en: Croatian
hi: क्रोएशियाई

en: Czech
hi: चेक

en: Danish
hi: दानिश

en: Dutch
hi: डच

en: Finnish
hi: फिन्निश

en: German
hi: जर्मन

en: Greek
hi: ग्रीक

en: Hebrew
hi: यहूदी भाषा

en: Hungarian
hi: हंगेरी

en: Indonesian
hi: इन्डोनेशियाई

en: Polish
hi: पोलिश

en: Romanian
hi: रोमेनियाई

en: Russian
hi: रूसी

en: Slovak
hi: स्लोवाक

en: Swedish
hi: स्वीडिश

en: Turkish
hi: तुर्की

en: Lithuanian
hi: लिथुएनी

en: Hindi
hi: हिन्दी

en: Catalan
hi: कॉतालां

en: Estonian
hi: एस्तोनियन

en: Basque
hi: बास्क़

en: Gujarati
hi: गुजराती

en: Kannada
hi: कन्नड

en: Latvian
hi: लातवी

en: Malayalam
hi: मलयालम

en: Marathi
hi: मराठी

en: Malay
hi: मलय

en: Slovenian
hi: स्लोवेनियन

en: Tamil
hi: तमिल

en: Telugu
hi: तेलुगु

en: Thai
hi: थाई

en: Ukrainian
hi: यूक्रेनी

en: Vietnamese
hi: वेयतनामी
