Wishlist Module (6.x-2.7) - en to ar translation catalogue (66 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Title
ar: العنوان

en: Delete
ar: حذف

en: Item
ar: عنصر

en: content
ar: المحتوى

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Description
ar: الوصف

en: Explanation or submission guidelines
ar: الشرح أو توجيهات الإرسال

en: Priority
ar: الأولوية

en: Manage and view the wishlist purchase records for your site.
ar: ضبط وعرض سجلات الشراء لقوائم امنيات موقعك

en: Wishlists
ar: قوائم الامنيات

en: More
ar: المزيد

en: View all wishlists.
ar: عرض جميع قوائم الامنيات

en: not verified
ar: لم يتم التحقق

en: Default currency
ar: العملة الافتراضية

en: Open URL links in new window
ar: فتح الروابط في نافذة جديدة

en: Hide the purchase information from anonymous users
ar: اخفاء معلومات الشراء من المستخدمين المجهولين

en: Hide the purchase information from the user on their own wishlist by default
ar: الاخفاء الافتراضي لمعلومات الشراء من المستخدم في قائمة امنياتهم

en: Number of items to display in the user's wishlist summary
ar: عدد الأصناف التي تظهر في ملخص المستخدم

en: Control which columns are displayed
ar: اختيار الأعمدة التي تعرض

en: Action
ar: إجراء

en: Cost
ar: كلفة

en: Quantity
ar: الكمية

en: URLs
ar: روابط

en: Last updated
ar: آخر تحديث

en: Show the following columns in the wishlist table view
ar: اظهار الأعمدة التالية في جدول قائمة الامنيات

en: This controls which column show up in the wishlist summary view.
ar: يساعد هذا في اختيار الأعمدة التي تظهر في مخلص قائمة الامنيات

en: Purchaser
ar: مشتري

en: On
ar: في

en: For
ar: لـ

en: unknown
ar: مجهول

en: This is a list of all purchase records for your site.  The Delete action will delete the record of the purchase, not the item itself.
ar: هذا سجل بالمشتريات من موقعك 
    سيحذف أمر الحذف سجل المشتريات وليس الصنف ذاته

en: The site is configure to not display your items on this list
ar: الموقع لا يعرض الأصناف على هذه القائمة

en: No wishlists exist on this site
ar: لا يوجد قوائم امنيات على هذا الموقع

en: Wishlists allow their owners to maintain a running list of items they may want to purchase or have purchased for them on a birthday or special occasion.  The items on these lists are not sold through this web site, but point to other stores and vendors who do sell them.  This list is the on-line version of the birthday list you may have given to your mother growing up.  It was her job to make sure that no two people purchased the same gift for you.
ar: تسمح قوائم الأمنيات لأصحابها بإنشاء قوائم وتحديثها باستمرار للاصناف التي قد يرغبون بشرائها او اشتراها أحد لهم من قبل في عيد ميلاد أو مناسبة خاصة. الأصناف التي توضع في تلك القوائم لا تباع في هذا الموقع، ولكن تقترح بعض المتاجرالتي تبيعها. القائمة هي نسخة الكترونية من قوائم عيد الميلاد التي أعطيتها لوالدتك في طفولتك. كانت مهمتها أن تتأكد بأن لا يحضر شخصان نفس الهدية.

en: 's wishlist
ar: قائمة الامنيات

en: Last updated on
ar: أخر تحديث في

en: Purchase details hidden
ar: تفاصيل الشراء مخفيه

en: Last Updated
ar: اخر تحديث

en: All wishlists
ar: جميع قوائم الامنيات

en: No private wishlist items found.
ar: لم يعثرعلى قوائم امنيات خاصة

en: Hidden from you
ar: مخفيه عنك

en: Login for information on this gift
ar: التسجيل للمعلومات عن هذه الهدية

en: Login to get this gift
ar: التسجيل للحصول على هذه الهدية

en: new
ar: جديد

en: Quantity that you will purchase
ar: الكمية التي ستشتريها

en: The purchase quantity must be numeric.
ar: كمية المشتريات يجب أن تكون رقمًا

en: Your purchase quantity must be a positive number, and not zero.
ar: كمية المشتريات يجب أن تكون رقم موجب وليس صفر

en: Be serious.  Zero of them?
ar: كن جادأ، صفر من هذا؟

en: I really want this
ar: أريد هذا بشدة

en: I'd love to have this
ar: أحب أن أحصل على هذا

en: Nice to have
ar: من الجيد امتلاكه

en: Thinking about it
ar: أفكر فيه

en: Don't get this for me
ar: لا تشتري لي هذا

en: Login to see full link
ar: تسجيل لمشاهدة الرابط كاملاً

en: None left to purchase
ar: لا شيء متبقي لشرائه

en: Hide purchase details
ar: اخفاء تفاصيل الشراء

en: Show purchase details
ar: اظهار تفاصيل الشراء

en: wishlist
ar: قائمة الامنيات

en: error
ar: خطأ

en: create wishlists
ar: انشاء قوائم امنيات

en: admin wishlist
ar: قائمة امنيات المشرف

en: access wishlists
ar: الدخول لقوائم الامنيات

en: reveal purchase status
ar: اظهار حالة الشراء

en: Anonymous
ar: مجهول

en: Replacement patterns
ar: نماذج الاستبدال
