Wordpress Import (6.x-1.1) - en to uk translation catalogue (32 entries)

en: Next
uk: Наступний

en: Options
uk: Опції

en: Method
uk: Спосіб

en: Blog
uk: Блоґ

en: Story
uk: Історія

en: Create new user
uk: Створити нового користувача

en: Wordpress import
uk: Wordpress імпорт

en: Import Wordpress WXR file
uk: Імпорт Wordpress файлу WXR

en: Choose a local file on server
uk: Вибрати локальний файл на сервері

en: Upload a file
uk: Передати файл

en: The file must be in the directory %directory/
uk: Файл повинен бути в каталозі %directory/

en: Upload your WXR file
uk: Завантажити файл WXR

en: The file can't exceed %maximum megabytes
uk: Файл не може перевищувати %maximum мегабайт

en: Choose how to map Wordpress users to Drupal users by default. If you choose a user name here, all posts will be assigned to this user. You can set a specific setting for each user by extending the user mapping list below.
uk: Виберіть, як по-умовчанню будуть перенесені користувачі Wordpress в користувачів Drupal. Якщо ви виберіть ім'я користувача тут, тоді всі записи будуть призначені на нього. Ви можете встановити певні настроювання  для кожного користувача, розгорнувши список переносу користувачів нижче.

en: Users mapping
uk: Перенос користувачів

en: Map each wordpress user to a drupal user.
uk: Перенести кожного користувача wordpress у drupal.

en: Wordpress user %user
uk: Wordpress користувач %user

en: Username for Wordpress user %user
uk: Ім'я користувача для користувача Wordpress %user

en: E-mail address for Wordpress user %user
uk: E-mail адреса для Wordpress користувача %user

en: The Wordpress blog has been successfully imported (@created_users users, @created_posts posts, @created_categories categories and @created_comments comments).
uk: Блог Wordpress вдало перенесений (@created_users users, @created_posts posts, @created_categories categories and @created_comments comments).

en: You must provide a WXR file.
uk: Ви повинні надати файл WXR.

en: User !user already exists.
uk: Користувач !user уже існує.

en: Two users have the same name (!user).
uk: У двох користувачів одне й теж ім'я (!user).

en: User with mail !mail already exists.
uk: Користувач із поштою !mail уже існує.

en: Two users have the same mail (!mail).
uk: У двох користувачів однакова поштова адреса (!mail).

en: Wordpress tag
uk: Wordpress мітки

en: Wordpress category
uk: Wordpress категорії

en: Default user mapping
uk: Перенос користувачів по-умовчанню

en: Do not import
uk: Не імпортувати

en: Import WXR files created by Wordpress blog tool.
uk: Імпорт WXR файлів, створених інструментом блога Wordpressl.

en: Importing
uk: Імпортування

en: import wordpress blog
uk: імпортувати блог wordpress
