Advanced Workflow Management (6.x-1.0) - en to da translation catalogue (16 entries)

en: Operations
da: Handlinger

en: Name
da: Navn

en: Role name
da: Navn

en: locked
da: låst

en: Workflow
da: Arbejdsgang

en: Delete role
da: Slet rolle

en: Save role
da: Gem rolle

en: Add role
da: Tilføj rolle

en: The role has been added.
da: Rolle tilføjet.

en: edit permissions
da: redigér tilladelser

en: edit role
da: redigér rolle

en: The name for this role. Example: "moderator", "editorial board", "site architect".
da: Rollens navn. Eksempel: "godkender", "redaktører", "udvikler".

en: The role name %name already exists. Please choose another role name.
da: Rollen %name findes allerede. Vælg venligst et andet navn.

en: The role has been renamed.
da: Rolle omdøbt.

en: The role has been deleted.
da: Rolle slettet.

en: Edit role
da: Redigér rolle
