Advanced Workflow Management (6.x-1.0) - en to el translation catalogue (16 entries)

en: Operations
el: Λειτουργίες

en: Name
el: Όνομα

en: Role name
el: Όνομα ρόλου

en: locked
el: κλειδωμένο

en: Workflow
el: Ροή εργασίας

en: Delete role
el: Διαγραφή ρόλου

en: Save role
el: Αποθήκευση ρόλου

en: Add role
el: Προσθήκη ρόλου

en: The role has been added.
el: Ο ρόλος προστέθηκε.

en: edit permissions
el: επεξεργασία δικαιωμάτων

en: edit role
el: επεξεργασία ρόλου

en: The name for this role. Example: "moderator", "editorial board", "site architect".
el: Το όνομα αυτού του ρόλου. Παράδειγμα: "επιμελητής", "συντακτική επιτροπή", "σχεδιαστής ιστοτόπου".

en: The role name %name already exists. Please choose another role name.
el: Ο ρόλος %name υπάρχει ήδη. Ορίστε άλλο όνομα ρόλου.

en: The role has been renamed.
el: Ο ρόλος μετονομάστηκε.

en: The role has been deleted.
el: Ο ρόλος διαγράφηκε.

en: Edit role
el: Επεξεργασία ρόλου
