Advanced Workflow Management (6.x-1.0) - en to es translation catalogue (16 entries)

en: Operations
es: Operaciones

en: Name
es: Nombre

en: Role name
es: Nombre del rol

en: locked
es: bloqueado

en: Workflow
es: Flujo de trabajo

en: Delete role
es: Eliminar rol

en: Save role
es: Guardar rol

en: Add role
es: Añadir rol

en: The role has been added.
es: Se ha añadido el rol.

en: edit permissions
es: editar permisos

en: edit role
es: editar rol

en: The name for this role. Example: "moderator", "editorial board", "site architect".
es: El nombre de este rol. Ejemplos: «moderador», «grupo editorial», «arquitecto del sitio».

en: The role name %name already exists. Please choose another role name.
es: Ya existe un rol llamado %name. Debe elegir otro nombre para el rol.

en: The role has been renamed.
es: Se ha cambiado el nombre del rol.

en: The role has been deleted.
es: Se ha eliminado el rol.

en: Edit role
es: Editar rol
