Advanced Workflow Management (6.x-1.0) - en to hr translation catalogue (16 entries)

en: Operations
hr: Operacije

en: Name
hr: Naziv

en: Role name
hr: Naziv uloge

en: locked
hr: zaključano

en: Workflow
hr: Tijek

en: Delete role
hr: Ukloni ulogu

en: Save role
hr: Spremi ulogu

en: Add role
hr: Dodaj ulogu

en: The role has been added.
hr: Uloga je dodana.

en: edit permissions
hr: uredi dopuštenja

en: edit role
hr: uredi ulogu

en: The name for this role. Example: "moderator", "editorial board", "site architect".
hr: Naziv za ovu ulogu. Npr.  "moderator", "urednik", "webmaster".

en: The role name %name already exists. Please choose another role name.
hr: Uloga %name već postoji. Odaberite drugo ime.

en: The role has been renamed.
hr: Naziv uloge je promijenjen.

en: The role has been deleted.
hr: Uloga je uklonjena.

en: Edit role
hr: Uredi ulogu
