Advanced Workflow Management (6.x-1.0) - en to lv translation catalogue (16 entries)

en: Operations
lv: Darbības

en: Name
lv: Nosaukums

en: Role name
lv: Lomas nosaukums

en: locked
lv: slēgts

en: Workflow
lv: Darbplūsma

en: Delete role
lv: Dzēst lomu

en: Save role
lv: Saglabāt lomu

en: Add role
lv: Pievienot lomu

en: The role has been added.
lv: Loma pievienota.

en: edit permissions
lv: rediģēt tiesības

en: edit role
lv: rediģēt lomu

en: The name for this role. Example: "moderator", "editorial board", "site architect".
lv: Lomas nosaukums, piemēram "moderators", "redaktors", "vietnes arhitekts".

en: The role name %name already exists. Please choose another role name.
lv: Loma %feed jau eksistē. Lūdzu, norādiet unikālu nosaukumu.

en: The role has been renamed.
lv: Loma pārsauka.

en: The role has been deleted.
lv: Loma izdzēsta.

en: Edit role
lv: Labot lomu
