Advanced Workflow Management (6.x-1.0) - en to pl translation catalogue (16 entries)

en: Operations
pl: Operacje

en: Name
pl: Nazwa

en: Role name
pl: Nazwa roli

en: locked
pl: zablokowany

en: Workflow
pl: Przepływ pracy

en: Delete role
pl: Usuń rolę

en: Save role
pl: Zachowaj rolę

en: Add role
pl: Dodaj rolę

en: The role has been added.
pl: Rola została dodana.

en: edit permissions
pl: edytuj uprawnienia

en: edit role
pl: edytuj rolę

en: The name for this role. Example: "moderator", "editorial board", "site architect".
pl: Nazwa tej roli. Na przykład: "moderator", "redaktor", "projektant".

en: The role name %name already exists. Please choose another role name.
pl: Istnieje już rola o nazwie %name. Należy podać inną.

en: The role has been renamed.
pl: Zmieniono nazwę roli.

en: The role has been deleted.
pl: Rola została usunięta.

en: Edit role
pl: Edycja roli
