Advanced Workflow Management (6.x-1.0) - en to pt translation catalogue (16 entries)

en: Operations
pt: Operações

en: Name
pt: Nome

en: Role name
pt: Nome do grupo

en: locked
pt: bloqueado

en: Workflow
pt: Fluxo de trabalho

en: Delete role
pt: Eliminar grupo

en: Save role
pt: Guardar grupo

en: Add role
pt: Adicionar grupo

en: The role has been added.
pt: O grupo foi adicionado.

en: edit permissions
pt: editar permissões

en: edit role
pt: editar grupo

en: The name for this role. Example: "moderator", "editorial board", "site architect".
pt: O nome para este grupo. Exemplo: "moderador", "painel editorial", "webmaster".

en: The role name %name already exists. Please choose another role name.
pt: O grupo %name já existe. Por favor escolha outro nome para o grupo.

en: The role has been renamed.
pt: O grupo foi renomeado.

en: The role has been deleted.
pt: O grupo foi eliminado.

en: Edit role
pt: Editar grupo
