Advanced Workflow Management (6.x-1.0) - en to ru translation catalogue (16 entries)

en: Operations
ru: Операции

en: Name
ru: Название

en: Role name
ru: Название роли

en: locked
ru: заблокировано

en: Workflow
ru: Порядок действий

en: Delete role
ru: Удалить роль

en: Save role
ru: Сохранить роль

en: Add role
ru: Добавить роль

en: The role has been added.
ru: Роль добавлена.

en: edit permissions
ru: редактировать права доступа

en: edit role
ru: редактировать роль

en: The name for this role. Example: "moderator", "editorial board", "site architect".
ru: Имя роли. Например: "модератор", "редактор сайта", "администратор".

en: The role name %name already exists. Please choose another role name.
ru: Имя роли %name уже существует. Пожалуйста, выберите другое имя.

en: The role has been renamed.
ru: Роль переименована.

en: The role has been deleted.
ru: Роль удалена.

en: Edit role
ru: Редактирование роли
