Advanced Workflow Management (6.x-1.0) - en to sl translation catalogue (16 entries)

en: Operations
sl: Operacije

en: Name
sl: Ime

en: Role name
sl: Ime vloge

en: locked
sl: zaklenjeno

en: Workflow
sl: Potek dela

en: Delete role
sl: Izbriši vlogo

en: Save role
sl: Shrani vlogo

en: Add role
sl: Dodaj vlogo

en: The role has been added.
sl: Nova vloga je bila dodana.

en: edit permissions
sl: uredi dovoljenja

en: edit role
sl: uredi vlogo

en: The name for this role. Example: "moderator", "editorial board", "site architect".
sl: Ime za vlogo.  Primer: "moderator", "urednik", "načrtovalec strani".

en: The role name %name already exists. Please choose another role name.
sl: Vloga z imenom %name že obstaja. Prosimo, izberite drugačno ime vloge.

en: The role has been renamed.
sl: Vloga je bila preimenovana.

en: The role has been deleted.
sl: Vloga je bila izbrisana.

en: Edit role
sl: Uredi vlogo
