Advanced Workflow Management (6.x-1.0) - en to tr translation catalogue (16 entries)

en: Operations
tr: İşlemler

en: Name
tr: İsim

en: Role name
tr: Rol adı

en: locked
tr: kilitli

en: Workflow
tr: İş akışı

en: Delete role
tr: Rolü sil

en: Save role
tr: Rolü kaydet

en: Add role
tr: Rol ekle

en: The role has been added.
tr: Rol eklendi.

en: edit permissions
tr: izinleri düzenle

en: edit role
tr: rol düzenle

en: The name for this role. Example: "moderator", "editorial board", "site architect".
tr: Bu rol için isim. Örnek: "yetkili", "editör", "site sahibi".

en: The role name %name already exists. Please choose another role name.
tr: %name rolü zaten var. Lütfen başka bir rol adı seçiniz.

en: The role has been renamed.
tr: Rol yeniden adlandırıldı.

en: The role has been deleted.
tr: Rol silindi.

en: Edit role
tr: Rol düzenle
