Advanced Workflow Management (6.x-1.0) - en to vi translation catalogue (16 entries)

en: Operations
vi: Thao tác

en: Name
vi: Tên

en: Role name
vi: Tên vai trò

en: locked
vi: đã bị khóa

en: Workflow
vi: Luồng công việc

en: Delete role
vi: Xóa vai trò

en: Save role
vi: Lưu vai trò

en: Add role
vi: Tạo vai trò

en: The role has been added.
vi: Đã tạo vai trò mới.

en: edit permissions
vi: sửa quyền

en: edit role
vi: sửa vai trò

en: The name for this role. Example: "moderator", "editorial board", "site architect".
vi: Đặt tên cho vai trò này. Ví dụ: "điều hành", "tổng biên tập", "thiết kế".

en: The role name %name already exists. Please choose another role name.
vi: Tên vai trò %name đã tồn tại. Vui lòng chọn một tên khác.

en: The role has been renamed.
vi: Đã đổi tên cho vai trò.

en: The role has been deleted.
vi: Đã xóa vai trò.

en: Edit role
vi: Chỉnh sửa vai trò
