Advanced Workflow Management (6.x-1.1) - en to id translation catalogue (14 entries)

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Name
id: Nama

en: Role name
id: Nama peran

en: Workflow
id: Alur kerja

en: Delete role
id: Hapus peran

en: Save role
id: Simpan pemeran

en: Add role
id: Tambah pemeran

en: The role has been added.
id: Pemeran sudah ditambahkan.

en: edit permissions
id: edit kewenangan

en: edit role
id: edit pemeran

en: The role name %name already exists. Please choose another role name.
id: Nama tingkatan %name sudah ada. Silakan pilih nama yang lain.

en: The role has been renamed.
id: Pemeran sudah diganti namanya.

en: The role has been deleted.
id: Pemeran sudah dihapus.

en: Edit role
id: Edit pemeran
