Advanced Workflow Management (6.x-1.1) - en to it translation catalogue (13 entries)

en: Operations
it: Operazioni

en: Name
it: Nome

en: Role name
it: Nome del ruolo

en: Delete role
it: Elimina ruolo

en: Save role
it: Salva ruolo

en: Add role
it: Aggiungi ruolo

en: The role has been added.
it: Il ruolo è stato aggiunto.

en: edit permissions
it: modifica permessi

en: edit role
it: modifica ruolo

en: The role name %name already exists. Please choose another role name.
it: Il ruolo col nome %name esiste già. Scegline un altro.

en: The role has been renamed.
it: Il ruolo è stato rinominato.

en: The role has been deleted.
it: Il ruolo è stato eliminato.

en: Edit role
it: Modifica ruolo
