Advanced Workflow Management (6.x-1.1) - en to uk translation catalogue (14 entries)

en: Operations
uk: Операції

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Role name
uk: Назва ролі

en: Workflow
uk: Документообіг

en: Delete role
uk: Видалити роль

en: Save role
uk: Зберегти роль

en: Add role
uk: Додати роль

en: The role has been added.
uk: Роль додано.

en: edit permissions
uk: редагувати повноваження

en: edit role
uk: редагувати роль

en: The role name %name already exists. Please choose another role name.
uk: Роль з назвою %name вже існує. Виберіть іншу назву для ролі.

en: The role has been renamed.
uk: Роль перейменовано.

en: The role has been deleted.
uk: Роль була успішно видалена.

en: Edit role
uk: Редагувати роль
