Advanced Workflow Management (6.x-1.0) - en to he translation catalogue (16 entries)

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Name
he: שם

en: Role name
he: שם תפקיד

en: locked
he: נעול

en: Workflow
he: תהליך עבודה

en: Delete role
he: מחיקת תפקיד

en: Save role
he: שמירת תפקיד

en: Add role
he: הוספת תפקיד

en: The role has been added.
he: התפקיד החדש נשמר.

en: edit permissions
he: עריכת הרשאות

en: edit role
he: עדכון תפקיד

en: The name for this role. Example: "moderator", "editorial board", "site architect".
he: שם התפקיד. לדוגמא: "עורך", "כתב", "עורך ראשי", "מנהל אתר".

en: The role name %name already exists. Please choose another role name.
he: התפקיד %role כבר קיים. אנא בחר שם תפקיד אחר.

en: The role has been renamed.
he: שונה שם התפקיד.

en: The role has been deleted.
he: התפקיד נמחק.

en: Edit role
he: עדכון תפקיד
