Advanced Workflow Management (6.x-1.0) - en to oc translation catalogue (16 entries)

en: Operations
oc: Accions

en: Name
oc: Nom

en: Role name
oc: Nom del ròtle

en: locked
oc: verrolhat

en: Workflow
oc: Flux de trabalhs

en: Delete role
oc: Suprimir lo ròtle

en: Save role
oc: Enregistrar lo ròtle

en: Add role
oc: Apondre un ròtle

en: The role has been added.
oc: Lo ròtle es estat apondut.

en: edit permissions
oc: modificar los dreches d'accès

en: edit role
oc: modificar lo ròtle

en: The name for this role. Example: "moderator", "editorial board", "site architect".
oc: Lo nom per aqueste ròtle. Exemple  : « moderator », « responsable de l'edicion », « arquitècte del site ».

en: The role name %name already exists. Please choose another role name.
oc: Lo nom de ròtle %name existís ja. Causissètz un autre nom.

en: The role has been renamed.
oc: Lo ròtle a estat renomenat.

en: The role has been deleted.
oc: Lo ròtle es estat suprimit.

en: Edit role
oc: Modificar lo ròtle
