Workspace (6.x-1.4-rc1) - en to it translation catalogue (28 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Save configuration
it: Salva configurazione

en: delete
it: elimina

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Content
it: Contenuto

en: Type
it: Tipo

en: Replies
it: Risposte

en: yes
it: sì

en: Comments
it: Commenti

en: Size
it: Dimensione

en: edit
it: modifica

en: Filename
it: Nome file

en: Number of items
it: Numero di elementi

en: Configure
it: Configura

en: Published
it: Pubblicato

en: Owner
it: Autore

en: Please enter a numeric value.
it: Inserisci un valore numerico.

en: Modified
it: Modificato

en: Attachments
it: Allegati

en: Select...
it: Scegli...

en: Maximum number of items to display in your workspace.
it: Numero massimo di elementi da visualizzare nella tua area personale.

en: Number of files
it: Numero di file

en: Maximum number of filenames to display in your workspace.
it: Numero massimo di file da visualizzare nella tua area personale.

en: Your workspace is currently empty.
it: La tua area personale è attualmente vuota.

en: Choose what kind of content you would like to add.
it: Scegli quale tipo di contenuto vorresti pubblicare.

en: Add new item
it: Aggiungi nuovo elemento

en: administer own workspace
it: amministrare la propria area personale
