World Clock (6.x-1.5) - en to bo translation catalogue (119 entries)

en: Display settings
bo: འཆར་སྟངས་སྒྲིག་འགོད

en: Sunday
bo: ཉི་མ

en: Monday
bo: ཟླ་བ

en: Tuesday
bo: མིག་དམར

en: Wednesday
bo: ལྷག་པ

en: Thursday
bo: ཕུར་བུ

en: Friday
bo: པ་སངས

en: Saturday
bo: སྤེན་པ

en: Advanced settings
bo: མཐོ་རིམ་གྱི་གདམ་ཚན

en: Egypt
bo: ཨེ་ཅིབ།

en: Israel
bo: དབྱི་སི་རལ།

en: Iran
bo: དབྱི་རན།

en: New Zealand
bo: ནེའུ་ཙི་ལན།

en: Tonga
bo: ཐང་ཅ།

en: Brazil
bo: པུ་ར་སི།

en: Chile
bo: ཆི་ལི།

en: Japan
bo: འཇར་པན།

en: Libya
bo: ལི་པི་ཡ།

en: Poland
bo: ཕོ་ལན།

en: Portugal
bo: ཕུའུ་ཐའོ་ཡ།

en: Singapore
bo: སིང་ཀ་ཕོར།

en: Turkey
bo: ཐུར་ཁེ།

en: Mon
bo: ཟླ

en: Tue
bo: མིག

en: Wed
bo: ལྷག

en: Thu
bo: ཕུར

en: Fri
bo: སངས

en: Sat
bo: སྤེན

en: Sun
bo: ཉི

en: January
bo: ཟླ་དང་པོ

en: February
bo: ཟླ་གཉིས་པ

en: March
bo: ཟླ་གསུམ་པ

en: April
bo: ཟླ་བཞི་བ

en: May
bo: ཟླ་༥་བ

en: June
bo: ཟླ་དྲུག་པ

en: July
bo: ཟླ་བདུན་པ

en: August
bo: ཟླ་བརྒྱད་པ

en: September
bo: ཟླ་དགུ་བ

en: October
bo: ཟླ་བཅུ་བ

en: November
bo: ཟླ་བཅུ་གཅིག་པ

en: December
bo: ཟླ་བཅུ་གཉིས་པ

en: Germany
bo: འཇར་མན།

en: Afghanistan
bo: ཨ་ཧྥུ་ཧན།

en: Argentina
bo: ཨར་ཀེན་ཐིན།

en: Austria
bo: ཨོ་སི་ཁྲི་རི་ཡ།

en: Bangladesh
bo: བྷང་ག་ལ།

en: Belgium
bo: པེ་ལ་ཇེམ།

en: Bhutan
bo: འབྲུག་ཡུལ།

en: Bolivia
bo: པོ་ལི་ཝེ་ཡ།

en: Bulgaria
bo: པུར་ཀ་རི་ཡ།

en: Cambodia
bo: ཁམ་ཕུ་ཁྲེ།

en: Cameroon
bo: ཁ་མེ་རོང་།

en: China
bo: ཀྲུང་གོ

en: Colombia
bo: ཁོ་ལོམ་པི་ཡ།

en: Cook Islands
bo: ཁོ་གེ་གླིང་ཚོམ།

en: Costa Rica
bo: ཁོ་སི་ཐ་རི་ཁ།

en: Czech Republic
bo: སེ་ཙེ་ཁོལ་སྤྱི་མཐུན་རྒྱལ་ཁབ།

en: Denmark
bo: ཏེན་མག

en: Ecuador
bo: ཨེ་ཁ་ཏོར།

en: Ethiopia
bo: ཨེ་ཧེ་ཨོ་ཕི་ཡ།

en: Finland
bo: ཧྥིན་ལན།

en: France
bo: ཧྥ་རན་སེ།

en: Ghana
bo: ཀག་ན།

en: Greece
bo: ཀེ་རི་སེ།

en: Hungary
bo: ཧང་ག་རི།

en: Iceland
bo: འཁྱགས་གླིང་།

en: India
bo: རྒྱ་གར།

en: Iraq
bo: དབྱི་རག།

en: Italy
bo: དབྱི་ཐ་ལི།

en: Jordan
bo: ཅོར་ཏན།

en: Kenya
bo: ཁེན་ནི་ཡ།

en: Laos
bo: ལོ་སི།

en: Madagascar
bo: མ་ཏ་ཀ་སི་ཁར།

en: Malaysia
bo: མ་ལེ་ཞི་ཡ།

en: Marshall Islands
bo: Marshall གླིང་ཕྲན

en: Mauritius
bo: མོ་རི་ཐིའུ་སི།

en: Monaco
bo: མོ་ན་ཁོ།

en: Mongolia
bo: མོང་གོལ།

en: Morocco
bo: མོ་རོ་ཁོ།

en: Myanmar
bo: འབར་མ།

en: Nepal
bo: བལ་ཡུལ།

en: Netherlands
bo: ཧོ་ལན།

en: New Caledonia
bo: ཁ་ལེ་ཏོ་ནི་ཡ་གསར་པ།

en: Nigeria
bo: ནི་ཀྲེ་རི་ཡ།

en: Norway
bo: ནོར་ཝེ།

en: Oman
bo: ཨོ་མན།

en: Pakistan
bo: ཕ་ཁི་སི་ཐན།

en: Panama
bo: ཕ་ན་མ།

en: Peru
bo: ཕེ་རུ།

en: Philippines
bo: ཧྥི་ལི་ཕིན།

en: Romania
bo: རོ་མ་ནི་ཡ།

en: Rwanda
bo: རུ་ཝང་ཏ།

en: Samoa
bo: སི་མུ་ཡ།

en: Saudi Arabia
bo: སོ་ཏི་ཨ་རབ།

en: Senegal
bo: སེན་ནེ་ཀོ

en: Solomon Islands
bo: སོ་ལོ་མོན་གླིང་ཚོམ།

en: South Africa
bo: ལྷོ་ཨ་ཧྥི་རི་ཀ

en: Spain
bo: སུ་པན།

en: Sudan
bo: སུ་ཏན།

en: Sweden
bo: སུའེ་ཏེན།

en: Switzerland
bo: སུའེ་ཙེར།

en: Taiwan
bo: ཐའེ་ཝན།

en: Thailand
bo: ཐེ་ལན།

en: Vanuatu
bo: ཞི་བདེ་རྒྱ་མཚོ་ལྷོ་མའི་གླིང་ཕྲན་རྒྱལ་ཁབ།

en: Venezuela
bo: ཝེ་ནེ་ཙུའེ་ལ།

en: Zambia
bo: ཙན་པི་ཡ།

en: Jan
bo: ཟླ་༡་པོ

en: Feb
bo: ཟླ་༢་པ

en: Mar
bo: ཟླ་༣་པ

en: Apr
bo: ཟླ་༤་བ

en: Jun
bo: ཟླ་༦་པ

en: Jul
bo: ཟླ་༧་པ

en: Aug
bo: ཟླ་༨་པ

en: Sep
bo: ཟླ་༩་བ

en: Oct
bo: ཟླ་༡༠་བ

en: Nov
bo: ཟླ་༡༡་པ

en: Dec
bo: ཟླ་༡༢་པ

en: Display format
bo: རྣམ་བཞག་མངོན་པ

en: Custom format
bo: རང་བཟོས་རྣམ་བཞག
