World Clock (6.x-1.5) - en to hr translation catalogue (104 entries)

en: Display settings
hr: Postavke prikaza

en: Sunday
hr: nedjelja

en: Monday
hr: ponedjeljak

en: Tuesday
hr: utorak

en: Wednesday
hr: srijeda

en: Thursday
hr: četvrtak

en: Friday
hr: petak

en: Saturday
hr: subota

en: Advanced settings
hr: Napredne postavke

en: Egypt
hr: Egipat

en: Israel
hr: Izrael

en: New Zealand
hr: Novi Zeland

en: Chile
hr: Čile

en: Libya
hr: Libija

en: Poland
hr: Poljska

en: Singapore
hr: Singapur

en: Turkey
hr: Turska

en: Mon
hr: pon

en: Tue
hr: uto

en: Wed
hr: sri

en: Thu
hr: čet

en: Fri
hr: pet

en: Sat
hr: sub

en: Sun
hr: ned

en: January
hr: siječnja

en: February
hr: veljače

en: March
hr: ožujka

en: April
hr: travnja

en: May
hr: svibnja

en: June
hr: lipnja

en: July
hr: srpnja

en: August
hr: kolovoza

en: September
hr: rujna

en: October
hr: listopada

en: November
hr: studenog

en: December
hr: prosinca

en: Germany
hr: Njemačka

en: Afghanistan
hr: Afganistan

en: Austria
hr: Austrija

en: Bangladesh
hr: Bangladeš

en: Belgium
hr: Belgija

en: Bhutan
hr: Butan

en: Bolivia
hr: Bolivija

en: Bulgaria
hr: Bugarska

en: Cambodia
hr: Kambodža

en: Cameroon
hr: Kamerun

en: China
hr: Kina

en: Colombia
hr: Kolumbija

en: Cook Islands
hr: Cookovo otočje

en: Costa Rica
hr: Kostarika

en: Czech Republic
hr: Češka

en: Denmark
hr: Danska

en: Ecuador
hr: Ekvador

en: Ethiopia
hr: Etiopija

en: Finland
hr: Finska

en: France
hr: Francuska

en: Ghana
hr: Gana

en: Greece
hr: Grčka

en: Hungary
hr: Mađarska

en: Iceland
hr: Island

en: India
hr: Indija

en: Iraq
hr: Irak

en: Italy
hr: Italija

en: Kenya
hr: Kenija

en: Madagascar
hr: Madagaskar

en: Malaysia
hr: Malezija

en: Marshall Islands
hr: Maršalovo otočje

en: Mauritius
hr: Mauricijus

en: Monaco
hr: Monako

en: Mongolia
hr: Mongolija

en: Morocco
hr: Maroko

en: Myanmar
hr: Mianmar

en: Netherlands
hr: Nizozemska

en: New Caledonia
hr: Nova Kaledonija

en: Nigeria
hr: Nigerija

en: Norway
hr: Norveška

en: Philippines
hr: Filipini

en: Romania
hr: Rumunjska

en: Rwanda
hr: Ruanda

en: Saudi Arabia
hr: Saudijska Arabija

en: Solomon Islands
hr: Solomonsko Otočje

en: South Africa
hr: Južna Afrika

en: Spain
hr: Španjolska

en: Sweden
hr: Švedska

en: Switzerland
hr: Švicarska

en: Taiwan
hr: Tajvan

en: Thailand
hr: Tajland

en: Venezuela
hr: Venecuela

en: Zambia
hr: Zambija

en: Jan
hr: sij

en: Feb
hr: velj

en: Mar
hr: ožu

en: Apr
hr: tra

en: Jun
hr: lip

en: Jul
hr: srp

en: Aug
hr: kol

en: Sep
hr: ruj

en: Oct
hr: lis

en: Nov
hr: stu

en: Dec
hr: pro

en: Fiji
hr: Fidži

en: Vietnam
hr: Vijetnam

en: Croatia
hr: Hrvatska

en: Custom format
hr: Prilagođeni oblik
