World Clock (6.x-1.5) - en to hy translation catalogue (120 entries)

en: Display settings
hy: Ցուցադրության պարամետրերը

en: Sunday
hy: Կիրակի

en: Monday
hy: Երկուշաբթի

en: Tuesday
hy: Երեքշաբթի

en: Wednesday
hy: Չորեքշաբթի

en: Thursday
hy: Հինգշաբթի

en: Friday
hy: Ուրբաթ

en: Saturday
hy: Շաբաթ

en: Advanced settings
hy: Ընդլայնված պարամետրեր

en: Egypt
hy: Եգիպտոս

en: Israel
hy: Իսրայէլ

en: Iran
hy: Իրան

en: New Zealand
hy: Նոր Զելանդիա

en: Tonga
hy: Տոնգա

en: Brazil
hy: Բրազիլիա

en: Chile
hy: Չիլի

en: Japan
hy: Ճապոնիա

en: Libya
hy: Լիբիա

en: Poland
hy: Լեհաստան

en: Portugal
hy: Պորտուգալիա

en: Singapore
hy: Սինգապուր

en: Turkey
hy: Թուրքիա

en: Mon
hy: Երկ

en: Tue
hy: Երք

en: Wed
hy: Չոր

en: Thu
hy: Հնգ

en: Fri
hy: Ուրբ

en: Sat
hy: Շաբ

en: Sun
hy: Կիր

en: January
hy: Հունվար

en: February
hy: Փետրվար

en: March
hy: Մարտ

en: April
hy: Ապրիլ

en: May
hy: Մայիս

en: June
hy: Հունիս

en: July
hy: Հուլիս

en: August
hy: Օգոստոս

en: September
hy: Սեպտեմբեր

en: October
hy: Հոկտեմբեր

en: November
hy: Նոյեմբեր

en: December
hy: Դեկտեմբեր

en: Germany
hy: Գերմանիա

en: Afghanistan
hy: Աֆղանստան

en: Argentina
hy: Արգենտինա

en: Austria
hy: Ավստրիա

en: Bangladesh
hy: Բանգլադեշ

en: Belgium
hy: Բելգիա

en: Bhutan
hy: Բութան

en: Bolivia
hy: Բոլիվիա

en: Bulgaria
hy: Բուլղարիա

en: Cambodia
hy: Կամբոջիա

en: Cameroon
hy: Կամերուն

en: China
hy: Չինաստան

en: Colombia
hy: Կոլումբիա

en: Cook Islands
hy: Քուքի կղզիներ

en: Costa Rica
hy: Կոստա Ռիկա

en: Czech Republic
hy: Չեխիա

en: Denmark
hy: Դանիա

en: Ecuador
hy: Էկվադոր

en: Ethiopia
hy: Եթովպիա

en: Finland
hy: Ֆինլանդիա

en: France
hy: Ֆրանսիա

en: Ghana
hy: Գանա

en: Greece
hy: Հունաստան

en: Hungary
hy: Հունգարիա

en: Iceland
hy: Իսլանդիա

en: India
hy: Հնդկաստան

en: Iraq
hy: Իրաք

en: Italy
hy: Իտալիա

en: Jordan
hy: Հորդանան

en: Kenya
hy: Քենիա

en: Laos
hy: Լաոս

en: Madagascar
hy: Մադագասկար

en: Malaysia
hy: Մալայզիա

en: Marshall Islands
hy: Մարշալ կղզիներ

en: Mauritius
hy: Մավրիկիոս

en: Monaco
hy: Մոնակո

en: Mongolia
hy: Մոնղոլիա

en: Morocco
hy: Մարոկկո

en: Nepal
hy: Նեպալ

en: Netherlands
hy: Նիդեռլանդներ

en: New Caledonia
hy: Նոր Կալեդոնիա

en: Nigeria
hy: Նիգերիա

en: Norway
hy: Նորվեգիա

en: Oman
hy: Օման

en: Pakistan
hy: Պակիստան

en: Palau
hy: Պալաու

en: Panama
hy: Պանամա

en: Peru
hy: Պերու

en: Philippines
hy: Ֆիլիպիններ

en: Romania
hy: Ռումինիա

en: Rwanda
hy: Ռուանդա

en: Samoa
hy: Սամոա

en: Saudi Arabia
hy: Սաուդյան Արաբիա

en: Senegal
hy: Սենեգալ

en: Solomon Islands
hy: Սոլոմոնյան կղզիներ

en: South Africa
hy: Հարավային Աֆրիկա

en: Spain
hy: Իսպանիա

en: Sudan
hy: Սուդան

en: Sweden
hy: Շվեդիա

en: Switzerland
hy: Շվեյցարիա

en: Taiwan
hy: Թայվան

en: Thailand
hy: Թաիլանդ

en: Vanuatu
hy: Վանուատու

en: Venezuela
hy: Վենեսուելա

en: Zambia
hy: Զամբիա

en: Jan
hy: Հուն

en: Feb
hy: Փետ

en: Mar
hy: Մար

en: Apr
hy: Ապր

en: Jun
hy: Հուն

en: Jul
hy: Հուլ

en: Aug
hy: Օգս

en: Sep
hy: Սեպ

en: Oct
hy: Հոկ

en: Nov
hy: Նոյ

en: Dec
hy: Դեկ

en: Fiji
hy: Ֆիջի

en: Vietnam
hy: Վիետնամ

en: Croatia
hy: Խորվաթիա
