World Clock (6.x-1.5) - en to is translation catalogue (103 entries)

en: Display settings
is: Birtingastillingar

en: Sunday
is: Sunnudagur

en: Monday
is: Mánudagur

en: Tuesday
is: Þriðjudagur

en: Wednesday
is: Miðvikudagur

en: Thursday
is: Fimmtudagur

en: Friday
is: Föstudagur

en: Saturday
is: Laugardagur

en: Advanced settings
is: Ítarlegar stillingar

en: Egypt
is: Egyptaland

en: Israel
is: Ísrael

en: Iran
is: Íran

en: New Zealand
is: Nýja Sjáland

en: Brazil
is: Brasilía

en: Chile
is: Chíle

en: Libya
is: Líbía

en: Poland
is: Pólland

en: Portugal
is: Portúgal

en: Turkey
is: Tyrkland

en: Tue
is: Þri

en: Thu
is: Fim

en: Fri
is: fös

en: Sat
is: Lau

en: January
is: janúar

en: February
is: febrúar

en: March
is: mars

en: April
is: apríl

en: May
is: maí

en: June
is: júní

en: July
is: júlí

en: August
is: ágúst

en: September
is: september

en: October
is: október

en: November
is: nóvember

en: December
is: desember

en: Germany
is: Þýskaland

en: Afghanistan
is: Afganistan

en: Argentina
is: Argentína

en: Austria
is: Austurríki

en: Belgium
is: Belgía

en: Bhutan
is: Bútan

en: Bolivia
is: Bólivía

en: Bulgaria
is: Búlgaría

en: Cambodia
is: Kambódía

en: Cameroon
is: Kamerún

en: China
is: Kína

en: Colombia
is: Kólumbía

en: Cook Islands
is: Cook eyjar

en: Costa Rica
is: Kosta Ríka

en: Czech Republic
is: Tékkland

en: Denmark
is: Danmörk

en: Ecuador
is: Ekvador

en: Ethiopia
is: Eþíópía

en: Finland
is: Finnland

en: France
is: Frakkland

en: Ghana
is: Gana

en: Greece
is: Grikkland

en: Hungary
is: Ungverjaland

en: Iceland
is: Ísland

en: India
is: Indland

en: Iraq
is: Írak

en: Italy
is: Ítalía

en: Jordan
is: Jórdanía

en: Kenya
is: Kenía

en: Madagascar
is: Madagaskar

en: Malaysia
is: Malasía

en: Marshall Islands
is: Marshall eyjar

en: Monaco
is: Mónakó

en: Mongolia
is: Mongólía

en: Morocco
is: Marokkó

en: Netherlands
is: Holland

en: Nigeria
is: Nígería

en: Norway
is: Noregur

en: Oman
is: Óman

en: Palau
is: Palá

en: Peru
is: Perú

en: Philippines
is: Filippseyjar

en: Romania
is: Rúmenía

en: Rwanda
is: Rúanda

en: Samoa
is: Samóa

en: Saudi Arabia
is: Sádi Arabía

en: Solomon Islands
is: Salómonseyjar

en: South Africa
is: Suður Afríka

en: Spain
is: Spánn

en: Sudan
is: Súdan

en: Sweden
is: Svíþjóð

en: Switzerland
is: Sviss

en: Vanuatu
is: Vanuatú

en: Venezuela
is: Venesúela

en: Jan
is: jan

en: Feb
is: feb

en: Mar
is: mar

en: Apr
is: apr

en: Jun
is: jún

en: Jul
is: júl

en: Aug
is: ágú

en: Sep
is: Sept

en: Oct
is: okt

en: Nov
is: nóv

en: Dec
is: des

en: Fiji
is: Fíjí

en: Vietnam
is: Víetnam

en: Croatia
is: Króatía
