World Clock (6.x-1.5) - en to it translation catalogue (80 entries)

en: Display settings
it: Impostazioni di visualizzazione

en: Sunday
it: Domenica

en: Monday
it: Lunedì

en: Tuesday
it: Martedì

en: Wednesday
it: Mercoledì

en: Thursday
it: Giovedì

en: Friday
it: Venerdì

en: Saturday
it: Sabato

en: Advanced settings
it: Impostazioni avanzate

en: Egypt
it: Egitto

en: Israel
it: Israele

en: New Zealand
it: Nuova Zelanda

en: Brazil
it: Brasile

en: Chile
it: Cile

en: Japan
it: Giappone

en: Libya
it: Libia

en: Poland
it: Polonia

en: Portugal
it: Portogallo

en: Turkey
it: Turchia

en: Mon
it: Lun

en: Tue
it: Mar

en: Wed
it: Mer

en: Thu
it: Gio

en: Fri
it: Ven

en: Sat
it: Sab

en: Sun
it: Dom

en: January
it: Gennaio

en: February
it: Febbraio

en: March
it: Marzo

en: April
it: Aprile

en: May
it: Mag

en: June
it: Giugno

en: July
it: Luglio

en: August
it: Agosto

en: September
it: Settembre

en: October
it: Ottobre

en: November
it: Novembre

en: December
it: Dicembre

en: Germany
it: Germania

en: Belgium
it: Belgio

en: Cambodia
it: Cambogia

en: China
it: Cina

en: Cook Islands
it: Isole Cook

en: Czech Republic
it: Repubblica Ceca

en: Denmark
it: Danimarca

en: Ethiopia
it: Etiopia

en: Finland
it: Finlandia

en: France
it: Francia

en: Greece
it: Grecia

en: Hungary
it: Ungheria

en: Iceland
it: Islanda

en: Italy
it: Italia

en: Jordan
it: Giordania

en: Malaysia
it: Malesia

en: Marshall Islands
it: Isole Marshall

en: Morocco
it: Marocco

en: Netherlands
it: Olanda

en: New Caledonia
it: Nuova Caledonia

en: Norway
it: Norvegia

en: Peru
it: Perù

en: Philippines
it: Filippine

en: Rwanda
it: Ruanda

en: Saudi Arabia
it: Arabia saudita

en: Solomon Islands
it: Isole Salomone

en: South Africa
it: Sud Africa

en: Spain
it: Spagna

en: Sweden
it: Svezia

en: Switzerland
it: Svizzera

en: Thailand
it: Tailandia

en: Jan
it: Gen

en: Jun
it: Giu

en: Jul
it: Lug

en: Aug
it: Ago

en: Sep
it: Set

en: Oct
it: Ott

en: Dec
it: Dic

en: Croatia
it: Croazia

en: Maximum number of locations
it: Massimo numero di posizioni

en: Display format
it: Formato di visualizzazione

en: Custom format
it: Formato personalizzato
