World Clock (6.x-1.5) - en to kn translation catalogue (109 entries)

en: Sunday
kn: ಭಾನುವಾರ

en: Monday
kn: ಸೋಮವಾರ

en: Tuesday
kn: ಮಂಗಳವಾರ

en: Wednesday
kn: ಬುಧವಾರ

en: Thursday
kn: ಗುರುವಾರ

en: Friday
kn: ಶುಕ್ರವಾರ

en: Saturday
kn: ಶನಿವಾರ

en: Egypt
kn: ಈಜಿಪ್ಟ್‍

en: Israel
kn: ಇಸ್ರೇಲ್

en: Iran
kn: ಇರಾನ್

en: New Zealand
kn: ನ್ಯೂಝಿಲ್ಯಾಂಡ್

en: Tonga
kn: ಟೊಂಗಾ

en: Brazil
kn: ಬ್ರಝಿಲ್

en: Chile
kn: ಚಿಲಿ

en: Japan
kn: ಜಪಾನ್

en: Libya
kn: ಲಿಬಿಯಾ

en: Poland
kn: ಪೊಲ್ಯಾಂಡ್

en: Portugal
kn: ಪೋರ್ಚುಗಲ್

en: Singapore
kn: ಸಿಂಗಪೂರ್

en: Turkey
kn: ಟರ್ಕಿ

en: Mon
kn: ಸೋಮ

en: Tue
kn: ಮಂಗಳ

en: Wed
kn: ಧ

en: Thu
kn: ಗುರು

en: Fri
kn: ಶುಕ್ರ

en: Sat
kn: ಶನಿ

en: Sun
kn: ಭಾನು

en: January
kn: ಜನವರಿ

en: February
kn: ಫೆಬ್ರವರಿ

en: March
kn: ಮಾರ್ಚ್

en: April
kn: ಎಪ್ರಿಲ್

en: May
kn: ಮೇ

en: June
kn: ಜೂನ್

en: July
kn: ಜುಲೈ

en: August
kn: ಆಗಸ್ಟ್

en: September
kn: ಸೆಪ್ಟೆಂಬರ್

en: October
kn: ಅಕ್ಟೋಬರ್

en: November
kn: ನವೆಂಬರ್

en: December
kn: ಡಿಸೆಂಬರ್

en: Germany
kn: ಜರ್ಮನಿ

en: Afghanistan
kn: ಅಫಘಾನಿಸ್ತಾನ

en: Argentina
kn: ಅರ್ಜಂಟೀನಾ

en: Austria
kn: ಆಸ್ಟ್ರಿಯಾ

en: Bangladesh
kn: ಬಾಂಗ್ಲಾದೇಶ್

en: Belgium
kn: ಬೆಲ್ಜಿಯಮ್

en: Bhutan
kn: ಭೂತಾನ್

en: Bolivia
kn: ಬೊಲಿವಿಯಾ

en: Bulgaria
kn: ಬಲ್ಗೇರಿಯಾ

en: Cambodia
kn: ಕಾಂಬೋಡಿಯಾ

en: Cameroon
kn: ಕೆಮರೂನ್

en: China
kn: ಚೀನಾ

en: Colombia
kn: ಕೊಲೊಂಬೋ

en: Cook Islands
kn: ಕುಕ್ ಐಲ್ಯಾಂಡ್ಸ್‍

en: Costa Rica
kn: ಕೋಸ್ಟಾ ರಿಕಾ

en: Czech Republic
kn: ಚೆಕ್ ರಿಪಬ್ಲಿಕ್

en: Denmark
kn: ಡೆನ್ಮಾರ್ಕ

en: Ecuador
kn: ಈಕ್ವೆಡಾರ್

en: Ethiopia
kn: ಇಥಿಯೋಪಿಯಾ

en: Finland
kn: ಫಿನ್-ಲ್ಯಾಂಡ್

en: France
kn: ಫ್ರಾನ್ಸ್

en: Ghana
kn: ಘಾನಾ

en: Greece
kn: ಗ್ರೀಸ್

en: Hungary
kn: ಹಂಗೆರಿ

en: Iceland
kn: ಐಸ್-ಲ್ಯಾಂಡ್

en: India
kn: ಭಾರತ

en: Iraq
kn: ಇರಾಕ್

en: Italy
kn: ಇಟಲಿ

en: Kenya
kn: ಕೀನ್ಯಾ

en: Laos
kn: ಲಾವೋಸ್

en: Madagascar
kn: ಮಡಗಾಸ್ಕರ್

en: Malaysia
kn: ಮಲೇಶಿಯಾ

en: Marshall Islands
kn: ಮಾರ್ಶಲ್ ಐಲ್ಯಾಂಡ್ಸ್‍

en: Mauritius
kn: ಮಾರಿಶಸ್

en: Monaco
kn: ಮೊನ್ಯಾಕೊ

en: Mongolia
kn: ಮಂಗೋಲಿಯಾ

en: Morocco
kn: ಮೊರೊಕ್ಕೊ

en: Myanmar
kn: ಮ್ಯಾನ್ಮಾರ್

en: Nepal
kn: ನೇಪಾಲ್

en: Netherlands
kn: ನೆದರ್-ಲ್ಯಾಂಡ್ಸ್

en: New Caledonia
kn: ನ್ಯೂ ಕೆಲಡೋನಿಯಾ

en: Nigeria
kn: ನೈಜೀರಿಯಾ

en: Norway
kn: ನಾರ್ವೆ

en: Oman
kn: ಒಮಾನ್

en: Pakistan
kn: ಪಾಕಿಸ್ತಾನ್

en: Palau
kn: ಪಲಾವು

en: Panama
kn: ಪನಾಮ

en: Philippines
kn: ಫಿಲಿಫೈನ್ಸ್

en: Romania
kn: ರೊಮೇನಿಯಾ

en: Rwanda
kn: ರುವಾಂಡಾ

en: Samoa
kn: ಸಮೋವಾ

en: Saudi Arabia
kn: ಸೌದಿ ಅರೇಬಿಯಾ

en: Senegal
kn: ಸೆನೆಗಲ್

en: Solomon Islands
kn: ಸೊಲೊಮನ್ ಐಲ್ಯಾಂಡ್ಸ್‍

en: South Africa
kn: ಸೌತ್ ಆಫ್ರಿಕಾ

en: Spain
kn: ಸ್ಪೇನ್

en: Sudan
kn: ಸುಡಾನ್

en: Sweden
kn: ಸ್ವೀಡನ್

en: Switzerland
kn: ಸ್ವಿಟ್ಜರ್ಲ್ಯಾಂಡ್

en: Taiwan
kn: ತೈವಾನ್

en: Thailand
kn: ಥೈಲ್ಯಾಂಡ್

en: Vanuatu
kn: ವನೌಟು

en: Venezuela
kn: ವೆನಿಝುವಲಾ

en: Zambia
kn: ಝಾಂಬಿಯಾ

en: Fiji
kn: ಫಿಜಿ

en: Vietnam
kn: ವಿಯೆಟ್ನಾಮ್

en: Croatia
kn: ಕ್ರೊಯೇಶಿಯಾ

en: UK
kn: ಯುಕೆ

en: Custom format
kn: ಕಸ್ಟಮ್ ನಮೂನೆ

en: Footnote
kn: ಅಡಿಲೇಖ
