World Clock (6.x-1.5) - en to ml translation catalogue (42 entries)

en: Display settings
ml: ഡിസ്പ്ലേ ക്രമീകരണങ്ങൾ

en: Sunday
ml: ഞായർ

en: Monday
ml: തിങ്കൾ

en: Tuesday
ml: ചൊവ്വ

en: Wednesday
ml: ബുധൻ

en: Thursday
ml: വ്യാഴം

en: Friday
ml: വെള്ളി

en: Saturday
ml: ശനി

en: Egypt
ml: ഈജിപ്റ്റ്‌

en: Israel
ml: ഇസ്രേല്‍

en: Iran
ml: ഇറാന്‍

en: Tonga
ml: ടൊഗ

en: Brazil
ml: ബ്രസീല്‍

en: Japan
ml: ജപ്പാന്‍

en: Libya
ml: ലിബിയ

en: Germany
ml: ജര്‍മ്മനി

en: Afghanistan
ml: അഫ്ഘാനിസ്ഥാന്‍

en: Austria
ml: ഓസ്ട്രിയ

en: Bangladesh
ml: ബംഗ്ലാദേശ്

en: Belgium
ml: ബെല്‍ജിയം

en: Bhutan
ml: ഭുട്ടാന്‍

en: Bolivia
ml: ബോളീവിയ

en: Bulgaria
ml: ബള്‍ഗേറിയ

en: Cambodia
ml: കംബോഡിയ

en: Czech Republic
ml: ചെക്ക്‌ റിപ്പബ്ലിക്ക്

en: Denmark
ml: ഡെന്മാര്‍ക്ക്‌

en: Finland
ml: ഫിന്‍ലന്‍ഡ്‌

en: France
ml: ഫ്രാന്‍സ്‌

en: Ghana
ml: ഘാന

en: Greece
ml: ഗ്രീസ്

en: Hungary
ml: ഹംഗറി

en: Iceland
ml: ഐസ് ലാന്‍ഡ്‌

en: India
ml: ഇന്ത്യ

en: Iraq
ml: ഇറാഖ്

en: Italy
ml: ഇറ്റലി

en: Jordan
ml: ജോര്‍ദാന്‍

en: Kenya
ml: കെനിയ

en: Monaco
ml: മൊണാക്കോ

en: Morocco
ml: മൊറോക്കോ

en: Switzerland
ml: സ്വിറ്റ്സര്‍ലന്‍ഡ്

en: Fiji
ml: ഫിജി

en: Vietnam
ml: വിയറ്റ്നാം
