World Clock (6.x-1.5) - en to pt translation catalogue (100 entries)

en: Display settings
pt: Opções de exibição

en: Sunday
pt: Domingo

en: Monday
pt: Segunda-feira

en: Tuesday
pt: Terça-feira

en: Wednesday
pt: Quarta-feira

en: Thursday
pt: Quinta-feira

en: Friday
pt: Sexta-feira

en: Saturday
pt: Sábado

en: Advanced settings
pt: Configurações avançadas

en: Egypt
pt: Egito

en: Iran
pt: Irã

en: New Zealand
pt: Nova Zelândia

en: Tonga
pt: Tonganês

en: Brazil
pt: Brasil

en: Japan
pt: Japão

en: Libya
pt: Líbia

en: Poland
pt: Polônia

en: Singapore
pt: Cingapura

en: Turkey
pt: Turquia

en: Mon
pt: Seg

en: Tue
pt: Ter

en: Wed
pt: Qua

en: Thu
pt: Qui

en: Fri
pt: Sex

en: Sat
pt: Sáb

en: Sun
pt: Dom

en: January
pt: Janeiro

en: February
pt: Fevereiro

en: March
pt: Março

en: April
pt: Abril

en: May
pt: Mai

en: June
pt: Junho

en: July
pt: Julho

en: August
pt: Agosto

en: September
pt: Setembro

en: October
pt: Outubro

en: November
pt: Novembro

en: December
pt: Dezembro

en: Germany
pt: Alemanha

en: Afghanistan
pt: Afeganistão

en: Austria
pt: Áustria

en: Belgium
pt: Bélgica

en: Bhutan
pt: Butão

en: Bolivia
pt: Bolívia

en: Bulgaria
pt: Bulgária

en: Cambodia
pt: Camboja

en: Cameroon
pt: Camarões

en: Colombia
pt: Colômbia

en: Cook Islands
pt: Ilhas Cook

en: Czech Republic
pt: República Tcheca

en: Denmark
pt: Dinamarca

en: Ecuador
pt: Equador

en: Ethiopia
pt: Etiópia

en: Finland
pt: Finlândia

en: France
pt: França

en: Ghana
pt: Gana

en: Greece
pt: Grécia

en: Hungary
pt: Hungria

en: Iceland
pt: Islândia

en: India
pt: Índia

en: Iraq
pt: Iraque

en: Italy
pt: Itália

en: Jordan
pt: Jordânia

en: Kenya
pt: Quênia

en: Malaysia
pt: Malásia

en: Marshall Islands
pt: Ilhas Marshall

en: Mauritius
pt: Maurício

en: Monaco
pt: Mônaco

en: Mongolia
pt: Mongólia

en: Morocco
pt: Marrocos

en: Netherlands
pt: Holanda

en: New Caledonia
pt: Nova Caledônia

en: Nigeria
pt: Nigéria

en: Norway
pt: Noruega

en: Oman
pt: Omã

en: Pakistan
pt: Paquistão

en: Panama
pt: Panamá

en: Philippines
pt: Filipinas

en: Romania
pt: Romênia

en: Rwanda
pt: Ruanda

en: Saudi Arabia
pt: Arábia Saudita

en: Solomon Islands
pt: Ilhas Salomão

en: South Africa
pt: África do Sul

en: Spain
pt: Espanha

en: Sudan
pt: Sudão

en: Sweden
pt: Suécia

en: Switzerland
pt: Suíça

en: Thailand
pt: Tailândia

en: Zambia
pt: Zâmbia

en: Feb
pt: Fev

en: Apr
pt: Abr

en: Aug
pt: Ago

en: Sep
pt: Set

en: Oct
pt: Out

en: Dec
pt: Dez

en: Location settings
pt: Configurações de localização

en: Vietnam
pt: Vietnã

en: Croatia
pt: Croácia

en: Display format
pt: Formato de exibição

en: Custom format
pt: Formato personalizado
