World Clock (6.x-1.5) - en to sk translation catalogue (102 entries)

en: Display settings
sk: Nastavenie zobrazovania

en: Sunday
sk: nedeľa

en: Monday
sk: pondelok

en: Tuesday
sk: utorok

en: Wednesday
sk: streda

en: Thursday
sk: štvrtok

en: Friday
sk: piatok

en: Saturday
sk: sobota

en: Advanced settings
sk: Pokročilé nastavenia

en: Israel
sk: Izrael

en: Iran
sk: Irán

en: New Zealand
sk: Nový Zéland

en: Brazil
sk: Brazília

en: Chile
sk: Čile

en: Japan
sk: Japonsko

en: Libya
sk: Lýbia

en: Poland
sk: Poľsko

en: Portugal
sk: Portugalsko

en: Singapore
sk: Singapúr

en: Turkey
sk: Turecko

en: Mon
sk: Po

en: Tue
sk: Ut

en: Wed
sk: St

en: Thu
sk: Št

en: Fri
sk: Pi

en: Sat
sk: So

en: Sun
sk: Ne

en: January
sk: január

en: February
sk: február

en: March
sk: marec

en: April
sk: apríl

en: May
sk: máj

en: June
sk: jún

en: July
sk: júl

en: August
sk: august

en: September
sk: september

en: October
sk: október

en: November
sk: november

en: December
sk: december

en: Germany
sk: Nemecko

en: Afghanistan
sk: Afganistan

en: Argentina
sk: Argentína

en: Austria
sk: Rakúsko

en: Bangladesh
sk: Bangladéš

en: Belgium
sk: Belgicko

en: Bolivia
sk: Bolívia

en: Bulgaria
sk: Bulharsko

en: Cambodia
sk: Kambodža

en: Cameroon
sk: Kamerun

en: China
sk: Čína

en: Colombia
sk: Kolumbia

en: Cook Islands
sk: Cookove ostrovy

en: Czech Republic
sk: Česko

en: Denmark
sk: Dánsko

en: Ecuador
sk: Ekvádor

en: Ethiopia
sk: Etiópia

en: Finland
sk: Fínsko

en: France
sk: Francúzsko

en: Greece
sk: Grécko

en: Hungary
sk: Maďarsko

en: Iceland
sk: Island

en: Iraq
sk: Irak

en: Italy
sk: Taliansko

en: Jordan
sk: Jordánsko

en: Kenya
sk: Keňa

en: Madagascar
sk: Madagaskar

en: Malaysia
sk: Malajzia

en: Marshall Islands
sk: Marshallove Ostrovy

en: Mauritius
sk: Maurícius

en: Monaco
sk: Monako

en: Mongolia
sk: Mongolsko

en: Morocco
sk: Maroko

en: Myanmar
sk: Mjanmarsko

en: Nepal
sk: Nepál

en: Netherlands
sk: Holandsko

en: New Caledonia
sk: Nová Kaledónia

en: Nigeria
sk: Nigéria

en: Norway
sk: Nórsko

en: Philippines
sk: Filipíny

en: Romania
sk: Rumunsko

en: Saudi Arabia
sk: Saudská Arábia

en: Solomon Islands
sk: Šalamúnove ostrovy

en: South Africa
sk: JAR

en: Spain
sk: Španielsko

en: Sudan
sk: Sudán

en: Sweden
sk: Švédsko

en: Switzerland
sk: Švajčiarsko

en: Thailand
sk: Thajsko

en: Jan
sk: jan

en: Feb
sk: feb

en: Mar
sk: mar

en: Apr
sk: apr

en: Jun
sk: jún

en: Jul
sk: júl

en: Aug
sk: aug

en: Sep
sk: sep

en: Oct
sk: okt

en: Nov
sk: nov

en: Dec
sk: dec

en: Fiji
sk: Fidžijčina

en: Croatia
sk: Chorvátsko

en: Custom format
sk: Vlastný formát
