World Clock (6.x-1.5) - en to uk translation catalogue (129 entries)

en: Display settings
uk: Налаштування відображення

en: Sunday
uk: неділя

en: Monday
uk: понеділок

en: Tuesday
uk: вівторок

en: Wednesday
uk: середа

en: Thursday
uk: четвер

en: Friday
uk: п'ятниця

en: Saturday
uk: субота

en: Advanced settings
uk: Розширені налаштування

en: Egypt
uk: Єгипет

en: Israel
uk: Ізраїль

en: Iran
uk: Іран

en: New Zealand
uk: Нова Зеландія

en: Tonga
uk: Тонґа

en: Brazil
uk: Бразилія

en: Chile
uk: Чилі

en: Japan
uk: Японія

en: Libya
uk: Лівія

en: Poland
uk: Польща

en: Portugal
uk: Португалія

en: Singapore
uk: Сингапур

en: Turkey
uk: Туреччина

en: Mon
uk: пн

en: Tue
uk: вт

en: Wed
uk: ср

en: Thu
uk: чт

en: Fri
uk: пт

en: Sat
uk: сб

en: Sun
uk: нд

en: January
uk: січня

en: February
uk: лютого

en: March
uk: березня

en: April
uk: квітня

en: May
uk: тра

en: June
uk: червня

en: July
uk: липня

en: August
uk: серпня

en: September
uk: вересня

en: October
uk: жовтня

en: November
uk: листопада

en: December
uk: грудня

en: Germany
uk: Німеччина

en: Afghanistan
uk: Афганістан

en: Argentina
uk: Аргентина

en: Austria
uk: Австрія

en: Bangladesh
uk: Бангладеш

en: Belgium
uk: Бельгія

en: Bhutan
uk: Бутан

en: Bolivia
uk: Болівія

en: Bulgaria
uk: Болгарія

en: Cambodia
uk: Камбоджа

en: Cameroon
uk: Камерун

en: China
uk: Китай

en: Colombia
uk: Колумбія

en: Cook Islands
uk: Острови Кука

en: Costa Rica
uk: Коста-Ріка

en: Czech Republic
uk: Чеська республіка

en: Denmark
uk: Данія

en: Ecuador
uk: Еквадор

en: Ethiopia
uk: Ефіопія

en: Finland
uk: Фінляндія

en: France
uk: Франція

en: Ghana
uk: Гана

en: Greece
uk: Греція

en: Hungary
uk: Угорщина

en: Iceland
uk: Ісландія

en: India
uk: Індія

en: Iraq
uk: Ірак

en: Italy
uk: Італія

en: Jordan
uk: Йорданія

en: Kenya
uk: Кенія

en: Korea
uk: Корея

en: Laos
uk: Лаос

en: Madagascar
uk: Мадагаскар

en: Malaysia
uk: Малайзія

en: Marshall Islands
uk: Маршаллові острови

en: Mauritius
uk: Маврикій

en: Monaco
uk: Монако

en: Mongolia
uk: Монголія

en: Morocco
uk: Марокко

en: Myanmar
uk: М’янма

en: Nepal
uk: Непал

en: Netherlands
uk: Нідерланди

en: New Caledonia
uk: Нова Каледонія

en: Nigeria
uk: Нігерія

en: Norway
uk: Норвегія

en: Oman
uk: Оман

en: Pakistan
uk: Пакістан

en: Palau
uk: Палау

en: Panama
uk: Панама

en: Peru
uk: Перу

en: Philippines
uk: Філіппіни

en: Romania
uk: Румунія

en: Rwanda
uk: Руанда

en: Samoa
uk: Самоа

en: Saudi Arabia
uk: Саудівська Аравія

en: Senegal
uk: Сенегал

en: Solomon Islands
uk: Соломонові острови

en: South Africa
uk: Південна Африка

en: Spain
uk: Іспанія

en: Sudan
uk: Судан

en: Sweden
uk: Швеція

en: Switzerland
uk: Швейцарія

en: Taiwan
uk: Тайвань

en: Thailand
uk: Таїланд

en: Vanuatu
uk: Вануату

en: Venezuela
uk: Венесуела

en: Zambia
uk: Замбія

en: Jan
uk: січ

en: Feb
uk: лют

en: Mar
uk: бер

en: Apr
uk: кві

en: Jun
uk: чер

en: Jul
uk: лип

en: Aug
uk: сер

en: Sep
uk: вер

en: Oct
uk: жов

en: Nov
uk: лис

en: Dec
uk: гру

en: Location settings
uk: Налаштування місця розташування

en: Fiji
uk: Фіджі

en: Vietnam
uk: В'єтнам

en: Croatia
uk: Хорватія

en: UK
uk: Великобританія

en: World Clock
uk: Світовий годинник

en: Maximum number of locations
uk: Максимальна кількість місць розташування

en: Display format
uk: Формат відображення

en: Custom format
uk: Власний формат

en: Footnote
uk: Виноска
