World Clock (6.x-1.7) - en to cs translation catalogue (104 entries)

en: Display settings
cs: Nastavení zobrazení

en: Sunday
cs: Neděle

en: Monday
cs: Pondělí

en: Tuesday
cs: Úterý

en: Wednesday
cs: Středa

en: Thursday
cs: Čtvrtek

en: Friday
cs: Pátek

en: Saturday
cs: Sobota

en: Advanced settings
cs: Pokročilá nastavení

en: Iran
cs: Irán

en: New Zealand
cs: Nový Zéland

en: Brazil
cs: Brazílie

en: Japan
cs: Japonsko

en: Libya
cs: Libie

en: Poland
cs: Polsko

en: Portugal
cs: Portugalsko

en: Singapore
cs: Singapur

en: Turkey
cs: Turecko

en: Mon
cs: Po

en: Tue
cs: Út

en: Wed
cs: St

en: Thu
cs: Čt

en: Fri
cs: Pá

en: Sat
cs: So

en: Sun
cs: Ne

en: January
cs: Leden

en: February
cs: Únor

en: March
cs: Březen

en: April
cs: Duben

en: May
cs: Kvě

en: June
cs: Červen

en: July
cs: Červenec

en: August
cs: Srpen

en: September
cs: Září

en: October
cs: Říjen

en: November
cs: Listopad

en: December
cs: Prosinec

en: Germany
cs: Německo

en: Afghanistan
cs: Afghánistán

en: Austria
cs: Rakousko

en: Bangladesh
cs: Bangladéš

en: Belgium
cs: Belgie

en: Bhutan
cs: Bhútán

en: Bolivia
cs: Bolívie

en: Bulgaria
cs: Bulharsko

en: Cambodia
cs: Kambodža

en: Cameroon
cs: Kamerun

en: China
cs: Čína

en: Colombia
cs: Kolumbie

en: Cook Islands
cs: Cookovy ostrovy

en: Costa Rica
cs: Kostarika

en: Czech Republic
cs: Česká republika

en: Denmark
cs: Dánsko

en: Ecuador
cs: Ekvádor

en: Ethiopia
cs: Etiopie

en: Finland
cs: Finsko

en: France
cs: Francie

en: Greece
cs: Řecko

en: Hungary
cs: Maďarsko

en: Iceland
cs: Island

en: India
cs: Indie

en: Iraq
cs: Irák

en: Italy
cs: Itálie

en: Jordan
cs: Jordánsko

en: Kenya
cs: Keňa

en: Malaysia
cs: Malajsie

en: Marshall Islands
cs: Marshallovy ostrovy

en: Mauritius
cs: Mauricius

en: Monaco
cs: Monako

en: Mongolia
cs: Mongolsko

en: Morocco
cs: Maroko

en: Nepal
cs: Nepál

en: Netherlands
cs: Nizozemsko

en: New Caledonia
cs: Nová Kaledonie

en: Nigeria
cs: Nigérie

en: Norway
cs: Norsko

en: Oman
cs: Omán

en: Pakistan
cs: Pákistán

en: Philippines
cs: Filipíny

en: Romania
cs: Rumunsko

en: Saudi Arabia
cs: Saudská Arábie

en: Solomon Islands
cs: Šalamounovy ostrovy

en: South Africa
cs: Jižní Afrika

en: Spain
cs: Španělsko

en: Sudan
cs: Súdán

en: Sweden
cs: Švédsko

en: Switzerland
cs: Švýcarsko

en: Taiwan
cs: Tchaj-wan

en: Thailand
cs: Thajsko

en: Zambia
cs: Zambie

en: Jan
cs: Led

en: Feb
cs: Úno

en: Mar
cs: Bře

en: Apr
cs: Dub

en: Jun
cs: Čer

en: Jul
cs: Črv

en: Aug
cs: Srp

en: Sep
cs: Zář

en: Oct
cs: Říj

en: Nov
cs: Lis

en: Dec
cs: Pro

en: Croatia
cs: Chorvatsko

en: Display format
cs: Formát zobrazení

en: Custom format
cs: Vlastní formát
