World Clock (6.x-1.7) - en to eu translation catalogue (89 entries)

en: Display settings
eu: Bistaratzearen ezarpenak

en: Sunday
eu: Igandea

en: Monday
eu: Astelehena

en: Tuesday
eu: Asteartea

en: Wednesday
eu: Asteazkena

en: Thursday
eu: Osteguna

en: Friday
eu: Ostirala

en: Saturday
eu: Larunbata

en: Advanced settings
eu: Ezarpen aurreratuak

en: Egypt
eu: Egipto

en: New Zealand
eu: Zelanda Berria

en: Brazil
eu: Brasil

en: Chile
eu: Txile

en: Japan
eu: Japonia

en: Libya
eu: Libia

en: Poland
eu: Polonia

en: Singapore
eu: Singapur

en: Turkey
eu: Turkia

en: Mon
eu: Al

en: Tue
eu: Ar

en: Wed
eu: Az

en: Thu
eu: Og

en: Fri
eu: Or

en: Sat
eu: La

en: Sun
eu: Ig

en: January
eu: Urtarrila

en: February
eu: Otsaila

en: March
eu: Martxoa

en: April
eu: Apirila

en: May
eu: Mai

en: June
eu: Ekaina

en: July
eu: Uztaila

en: August
eu: Abuztua

en: September
eu: Iraila

en: October
eu: Urria

en: November
eu: Azaroa

en: December
eu: Abendua

en: Germany
eu: Alemania

en: Afghanistan
eu: Afganistan

en: Belgium
eu: Belgika

en: Bhutan
eu: Butan

en: Cambodia
eu: Kanbodia

en: Cameroon
eu: Kamerun

en: China
eu: Txina

en: Colombia
eu: Kolonbia

en: Cook Islands
eu: Cook Irlak

en: Costa Rica
eu: Kosta Rika

en: Czech Republic
eu: Errepublika Txekiarra

en: Denmark
eu: Danimarka

en: Ecuador
eu: Ekuador

en: Finland
eu: Finlandia

en: France
eu: Frantzia

en: Greece
eu: Grezia

en: Hungary
eu: Hungaria

en: Iceland
eu: Islandia

en: Iraq
eu: Irak

en: Italy
eu: Italia

en: Jordan
eu: Jordania

en: Kenya
eu: Kenia

en: Malaysia
eu: Malasia

en: Marshall Islands
eu: Marshall Irlak

en: Mauritius
eu: Maurizioak

en: Monaco
eu: Monako

en: Morocco
eu: Moroko

en: Netherlands
eu: Holanda

en: New Caledonia
eu: Kaledonia Berria

en: Norway
eu: Noruega

en: Philippines
eu: Filipinak

en: Romania
eu: Errumania

en: Rwanda
eu: Ruanda

en: Solomon Islands
eu: Salomon Irlak

en: South Africa
eu: Hego-Afrika

en: Spain
eu: Espainia

en: Sweden
eu: Suedia

en: Switzerland
eu: Suitza

en: Thailand
eu: Tailandia

en: Jan
eu: Urt

en: Feb
eu: Ots

en: Apr
eu: Api

en: Jun
eu: Eka

en: Jul
eu: Uzt

en: Aug
eu: Abu

en: Sep
eu: Ira

en: Oct
eu: Urr

en: Nov
eu: Aza

en: Dec
eu: Abe

en: Fiji
eu: Fijikoa

en: Croatia
eu: Kroazioa

en: Custom format
eu: Formatu egokitua
