World Clock (6.x-1.7) - en to hi translation catalogue (120 entries)

en: Display settings
hi: प्रदर्शन सेटिंग्स

en: Sunday
hi: रविवार

en: Monday
hi: सोमवार

en: Tuesday
hi: मंगलवार

en: Wednesday
hi: बुधवार

en: Thursday
hi: बृहस्पतिवार

en: Friday
hi: शुक्रवार

en: Saturday
hi: शनिवार

en: Advanced settings
hi: एडवांस सेटिंग

en: Egypt
hi: मिस्र

en: Israel
hi: इस्राइल

en: Iran
hi: ईरान

en: New Zealand
hi: न्यूजीलैंड

en: Tonga
hi: टोंगा

en: Brazil
hi: ब्राज़ील

en: Chile
hi: चिली

en: Japan
hi: जापान

en: Libya
hi: लीबिया

en: Poland
hi: पोलैंड

en: Portugal
hi: पुर्तगाल

en: Singapore
hi: सिंगापुर

en: Turkey
hi: तुर्की

en: Mon
hi: सोम

en: Tue
hi: मंगल

en: Wed
hi: बुध

en: Thu
hi: गुरु

en: Fri
hi: शुक्र

en: Sat
hi: शनि

en: Sun
hi: रवि

en: January
hi: जनवरी

en: February
hi: फरवरी

en: March
hi: मार्च

en: April
hi: अप्रैल

en: May
hi: मई

en: June
hi: जून

en: July
hi: जुलाई

en: August
hi: अगस्त

en: September
hi: सितम्बर

en: October
hi: अक्टूबर

en: November
hi: नवम्बर

en: December
hi: दिसम्बर

en: Germany
hi: जर्मनी

en: Afghanistan
hi: अफ़ग़ानिस्तान

en: Argentina
hi: स्र्पहला

en: Austria
hi: ऑस्ट्रिया

en: Bangladesh
hi: बांग्लादेश

en: Belgium
hi: बेल्जियम

en: Bhutan
hi: भूटान

en: Bolivia
hi: बोलीविया

en: Bulgaria
hi: बुल्गारिया

en: Cambodia
hi: कंबोडिया

en: Cameroon
hi: कैमरून

en: Colombia
hi: कोलंबिया

en: Cook Islands
hi: कुक द्वीपसमूह

en: Costa Rica
hi: कोस्टा रिका

en: Czech Republic
hi: चेक गणराज्य

en: Denmark
hi: डेनमार्क

en: Ecuador
hi: इक्वाडोर

en: Ethiopia
hi: इथोपिया

en: Finland
hi: फिनलैंड

en: France
hi: फ्रांस

en: Ghana
hi: घाना

en: Greece
hi: यूनान

en: Hungary
hi: हंगरी

en: Iceland
hi: आइसलैंड

en: India
hi: भारत

en: Iraq
hi: इराक

en: Italy
hi: इटली

en: Jordan
hi: जोर्डन

en: Kenya
hi: कीनिया

en: Laos
hi: लाओस

en: Madagascar
hi: मेडागास्कर

en: Malaysia
hi: मलेशिया

en: Marshall Islands
hi: मार्शल द्वीप समूह

en: Mauritius
hi: मॉरीशस

en: Monaco
hi: मोनाको

en: Mongolia
hi: मंगोलिया

en: Morocco
hi: मोरक्को

en: Nepal
hi: नेपाल

en: Netherlands
hi: नीदरलैंड्स

en: New Caledonia
hi: न्यू कैलेडोनिया

en: Nigeria
hi: नाइजीरिया

en: Norway
hi: नॉर्वे

en: Oman
hi: ओमान

en: Pakistan
hi: पाकिस्तान

en: Palau
hi: पलाऊ

en: Panama
hi: पनामा

en: Peru
hi: पेरू

en: Philippines
hi: फिलीपींस

en: Romania
hi: रोमानिया

en: Rwanda
hi: रवांडा

en: Samoa
hi: समोआ

en: Saudi Arabia
hi: सऊदी अरब

en: Senegal
hi: सेनेगल

en: Solomon Islands
hi: सोलोमन द्वीप

en: South Africa
hi: दक्षिण अफ्रीका

en: Spain
hi: स्पेन

en: Sudan
hi: सूडान

en: Sweden
hi: स्वीडन

en: Switzerland
hi: स्विट्जरलैंड

en: Taiwan
hi: ताइवान

en: Thailand
hi: थाईलैंड

en: Vanuatu
hi: वानुअतु

en: Venezuela
hi: वेनेजुएला

en: Zambia
hi: जाम्बिया

en: Jan
hi: जनवरी

en: Feb
hi: फ़रवरी

en: Mar
hi: मार्च

en: Apr
hi: अप्रैल

en: Jun
hi: जून

en: Jul
hi: जुलाई

en: Aug
hi: अगस्त

en: Sep
hi: सितंबर

en: Oct
hi: अक्टूबर

en: Nov
hi: नवंबर

en: Dec
hi: दिसम्बर

en: Fiji
hi: फिजी

en: Vietnam
hi: वियतनाम

en: Croatia
hi: क्रोशिया

en: Custom format
hi: मनपसंद प्रारूप
