World Clock (6.x-1.7) - en to id translation catalogue (72 entries)

en: Display settings
id: Pengaturan tampilan

en: Sunday
id: Minggu

en: Monday
id: Senin

en: Tuesday
id: Selasa

en: Wednesday
id: Rabu

en: Thursday
id: Kamis

en: Friday
id: Jumat

en: Saturday
id: Sabtu

en: Advanced settings
id: Pengaturan lanjutan

en: Egypt
id: Mesir

en: New Zealand
id: Selandia Baru

en: Brazil
id: Brasil

en: Chile
id: Chili

en: Japan
id: Jepang

en: Poland
id: Polandia

en: Singapore
id: Singapura

en: Turkey
id: Turki

en: Mon
id: Sen

en: Tue
id: Sel

en: Wed
id: Rab

en: Thu
id: Kam

en: Fri
id: Jum

en: Sat
id: Sab

en: Sun
id: Min

en: January
id: Januari

en: February
id: Februari

en: March
id: Maret

en: May
id: Mei

en: June
id: Juni

en: July
id: Juli

en: August
id: Agustus

en: October
id: Oktober

en: November
id: Nopember

en: December
id: Desember

en: Germany
id: Jerman

en: Afghanistan
id: Afganistan

en: Bangladesh
id: Banglades

en: Belgium
id: Belgia

en: Cambodia
id: Kamboja

en: Cameroon
id: Kamerun

en: China
id: Cina

en: Colombia
id: Kolombia

en: Costa Rica
id: Kosta Rika

en: Czech Republic
id: Republik Ceko

en: Ecuador
id: Ekuador

en: Finland
id: Finlandia

en: France
id: Perancis

en: Greece
id: Yunani

en: Hungary
id: Hungaria

en: Iceland
id: Islandia

en: Iraq
id: Irak

en: Italy
id: Italia

en: Jordan
id: Jordania

en: Madagascar
id: Madagaskar

en: Morocco
id: Maroko

en: Netherlands
id: Belanda

en: New Caledonia
id: Kaledonia baru

en: Norway
id: Norwegia

en: Philippines
id: Filipina

en: Romania
id: Rumania

en: Saudi Arabia
id: Arab Saudi

en: Solomon Islands
id: Kepulauan Solomon

en: South Africa
id: Afrika Selatan

en: Spain
id: Spanyol

en: Sweden
id: Swedia

en: Switzerland
id: Swiss

en: Aug
id: Agu

en: Oct
id: Okt

en: Dec
id: Des

en: Croatia
id: Kroasia

en: Display format
id: Format tampilan

en: Custom format
id: Format sendiri
