World Clock (6.x-1.7) - en to ta translation catalogue (122 entries)

en: Display settings
ta: காட்சி அமைவுகள்

en: Sunday
ta: ஞாயிறு

en: Monday
ta: திங்கள்

en: Tuesday
ta: செவ்வாய்

en: Wednesday
ta: புதன்

en: Thursday
ta: வியாழன்

en: Friday
ta: வெள்ளி

en: Saturday
ta: சனி

en: Advanced settings
ta: மேலதிக அமைவுகள்

en: Egypt
ta: எகிப்து

en: Israel
ta: இஸ்ரேல்

en: Iran
ta: ஈரான்

en: New Zealand
ta: நியூசிலாந்து

en: Tonga
ta: டொங்கா

en: Brazil
ta: பிரேசில்

en: Chile
ta: சிலி

en: Japan
ta: ஜப்பான்

en: Libya
ta: லிபியா

en: Poland
ta: போலந்து

en: Portugal
ta: போர்ச்சுகல்

en: Singapore
ta: சிங்கப்பூர்

en: Turkey
ta: துருக்கி

en: Mon
ta: திங்

en: Tue
ta: செவ்

en: Wed
ta: புத

en: Thu
ta: வியா

en: Fri
ta: வெள்

en: Sat
ta: சனி

en: Sun
ta: ஞாயி

en: January
ta: ஐனவரி

en: February
ta: பிப்ரவரி

en: March
ta: மார்ச்

en: April
ta: ஏப்ரல்

en: May
ta: மே

en: June
ta: ஜூன்

en: July
ta: ஜூலை

en: August
ta: ஆகஸ்ட்

en: September
ta: செப்டம்பர்

en: October
ta: அக்டோபர்

en: November
ta: நவம்பர்

en: December
ta: டிசம்பர்

en: Germany
ta: ஜெர்மனி

en: Afghanistan
ta: ஆப்கானிஸ்தான்

en: Argentina
ta: அர்ஜண்டினா

en: Austria
ta: ஆஸ்திரியா

en: Bangladesh
ta: பங்களாதேஷ்

en: Belgium
ta: பெல்ஜியம்

en: Bhutan
ta: பூடான்

en: Bolivia
ta: பொலிவியா

en: Bulgaria
ta: பல்கேரியா

en: Cambodia
ta: கொலம்பியா

en: Cameroon
ta: காமெரூன்

en: China
ta: சைனா

en: Colombia
ta: கொலம்பியா

en: Cook Islands
ta: கூக் திவுகள்

en: Costa Rica
ta: கோஸ்டா ரிகா

en: Czech Republic
ta: செக் குடியரசு

en: Denmark
ta: டென்மார்க்

en: Ecuador
ta: ஈக்வேடர்

en: Ethiopia
ta: எதியோப்பியா

en: Finland
ta: பின்லாந்து

en: France
ta: ப்ரான்ஸ்

en: Ghana
ta: கானா

en: Greece
ta: கிரீஸ்

en: Hungary
ta: ஹங்கேரி

en: Iceland
ta: ஐஸ்லாந்து

en: India
ta: இந்தியா

en: Iraq
ta: ஈராக்

en: Italy
ta: இத்தாலி

en: Jordan
ta: ஜோர்டான்

en: Kenya
ta: கென்யா

en: Laos
ta: லாவோஸ்

en: Madagascar
ta: மடகாஸ்கர்

en: Malaysia
ta: மலேசியா

en: Marshall Islands
ta: மார்ஷல் தீவுகள்

en: Mauritius
ta: மொரீசியஸ்

en: Monaco
ta: மொனாகோ

en: Mongolia
ta: மங்கோலியா

en: Morocco
ta: மொராக்கோ

en: Myanmar
ta: மியான்மார்

en: Nepal
ta: நேபால்

en: Netherlands
ta: நெதர்லாந்த்

en: New Caledonia
ta: நியூ கலிடோனியா

en: Nigeria
ta: நைஜீரியா

en: Norway
ta: நார்வே

en: Oman
ta: ஒமன்

en: Pakistan
ta: பாகிஸ்தான்

en: Palau
ta: பலாவு

en: Panama
ta: பனாமா

en: Peru
ta: பெரு

en: Philippines
ta: பிலிப்பைன்ஸ்

en: Romania
ta: ரேமேனியா

en: Rwanda
ta: ருவாண்டா

en: Samoa
ta: சமோவா

en: Saudi Arabia
ta: சவுதி அரேபியா

en: Senegal
ta: செனகல்

en: Solomon Islands
ta: சோலமன் தீவுகள்

en: South Africa
ta: தென் ஆப்பிரிக்கா

en: Spain
ta: ஸ்பெயின்

en: Sudan
ta: சூடான்

en: Sweden
ta: ஸ்வீடன்

en: Switzerland
ta: சுவிச்சர்லாந்

en: Taiwan
ta: தைவான்

en: Thailand
ta: தாய்லாந்து

en: Vanuatu
ta: வனுவாது

en: Venezuela
ta: வெனிசுலா

en: Zambia
ta: சாம்பியா

en: Jan
ta: ஐன

en: Feb
ta: பிப்

en: Mar
ta: மார்

en: Apr
ta: ஏப்

en: Jun
ta: ஜூன்

en: Jul
ta: ஜூலை

en: Aug
ta: ஆக

en: Sep
ta: செப்

en: Oct
ta: அக்

en: Nov
ta: நவ

en: Dec
ta: டிச

en: Fiji
ta: பிஜி

en: Vietnam
ta: வியட்நாம்

en: Croatia
ta: குரோடியா

en: Custom format
ta: தனிபயன் படிமம்
