World Clock (6.x-1.7) - en to tr translation catalogue (103 entries)

en: Display settings
tr: Görüntüleme ayarları

en: Sunday
tr: Pazar

en: Monday
tr: Pazartesi

en: Tuesday
tr: Salı

en: Wednesday
tr: Çarşamba

en: Thursday
tr: Perşembe

en: Friday
tr: Cuma

en: Saturday
tr: Cumartesi

en: Advanced settings
tr: Gelişmiş ayarlar

en: Egypt
tr: Mısır

en: Israel
tr: İsrail

en: Iran
tr: İran

en: New Zealand
tr: Yeni Zelanda

en: Brazil
tr: Brezilya

en: Chile
tr: Şili

en: Japan
tr: Japonya

en: Poland
tr: Polonya

en: Portugal
tr: Portekiz

en: Singapore
tr: Singapur

en: Turkey
tr: Türkiye

en: Mon
tr: Pzt

en: Tue
tr: Sa

en: Wed
tr: Çar

en: Thu
tr: Per

en: Fri
tr: Cu

en: Sat
tr: Ct

en: Sun
tr: Paz

en: January
tr: Ocak

en: February
tr: Şubat

en: March
tr: Mart

en: April
tr: Nisan

en: June
tr: Haziran

en: July
tr: Temmuz

en: August
tr: Ağustos

en: September
tr: Eylül

en: October
tr: Ekim

en: November
tr: Kasım

en: December
tr: Aralık

en: Germany
tr: Almanya

en: Afghanistan
tr: Afganistan

en: Argentina
tr: Arjantin

en: Austria
tr: Avusturya

en: Bangladesh
tr: Bangladeş

en: Belgium
tr: Belçika

en: Bhutan
tr: Butan

en: Bolivia
tr: Bolivya

en: Bulgaria
tr: Bulgaristan

en: Cambodia
tr: Kamboçya

en: Cameroon
tr: Kamerun

en: China
tr: Çin

en: Colombia
tr: Kolombiya

en: Cook Islands
tr: Cook Adaları

en: Costa Rica
tr: Kosta Rika

en: Czech Republic
tr: Çek Cumhuriyeti

en: Denmark
tr: Danimarka

en: Ecuador
tr: Ekvador

en: Ethiopia
tr: Etiyopya

en: Finland
tr: Finlandiya

en: France
tr: Fransa

en: Ghana
tr: Gana

en: Greece
tr: Yunanistan

en: Hungary
tr: Macaristan

en: Iceland
tr: İzlanda

en: India
tr: Hindistan

en: Iraq
tr: Irak

en: Italy
tr: İtalya

en: Jordan
tr: Ürdün

en: Madagascar
tr: Madagaskar

en: Malaysia
tr: Malezya

en: Marshall Islands
tr: Marshall Adaları

en: Monaco
tr: Monako

en: Mongolia
tr: Moğolistan

en: Morocco
tr: Fas

en: Netherlands
tr: Hollanda

en: New Caledonia
tr: Yeni Kaledonya

en: Nigeria
tr: Nijerya

en: Norway
tr: Norveç

en: Philippines
tr: Filipinler

en: Romania
tr: Romanya

en: Rwanda
tr: Ruanda

en: Saudi Arabia
tr: Suudi Arabistan

en: Solomon Islands
tr: Solomon Adaları

en: South Africa
tr: Güney Afrika

en: Spain
tr: İspanya

en: Sweden
tr: İsveç

en: Switzerland
tr: İsviçre

en: Taiwan
tr: Tayvan

en: Thailand
tr: Tayland

en: Zambia
tr: Zambiya

en: Jan
tr: Oca

en: Feb
tr: Şub

en: Apr
tr: Nis

en: Jun
tr: Haz

en: Jul
tr: Tem

en: Aug
tr: Ağu

en: Sep
tr: Eyl

en: Oct
tr: Eki

en: Nov
tr: Kas

en: Dec
tr: Ara

en: Croatia
tr: Hırvatistan

en: Maximum number of locations
tr: En fazla konum sayısı

en: Display format
tr: Görüntüleme biçimi

en: Custom format
tr: Özel biçim
