World Clock (6.x-1.8) - en to ast translation catalogue (94 entries)

en: Display settings
ast: Axustes de vista

en: Sunday
ast: Domingu

en: Monday
ast: Llunes

en: Tuesday
ast: Martes

en: Wednesday
ast: Miércoles

en: Thursday
ast: Xueves

en: Friday
ast: Vienres

en: Saturday
ast: Sábadu

en: Advanced settings
ast: Axustes avanzaos

en: Egypt
ast: Exiptu

en: Iran
ast: Irán

en: New Zealand
ast: Nueva Zelanda

en: Brazil
ast: Brasil

en: Japan
ast: Xapón

en: Libya
ast: Libia

en: Poland
ast: Polonia

en: Singapore
ast: Singapur

en: Turkey
ast: Turquía

en: Mon
ast: Llu

en: Tue
ast: Mar

en: Wed
ast: Mié

en: Thu
ast: Xue

en: Fri
ast: Vie

en: Sat
ast: Sáb

en: Sun
ast: Dom

en: January
ast: Xineru

en: February
ast: Febreru

en: March
ast: Marzu

en: April
ast: Abril

en: May
ast: Mayu

en: June
ast: Xunu

en: July
ast: Xunetu

en: August
ast: Agostu

en: September
ast: Setiembre

en: October
ast: Ochobre

en: November
ast: Payares

en: December
ast: Avientu

en: Germany
ast: Alemaña

en: Afghanistan
ast: Afganistán

en: Argentina
ast: Arxentina

en: Bangladesh
ast: Bangladex

en: Belgium
ast: Bélxica

en: Bhutan
ast: Bután

en: Cambodia
ast: Camboya

en: Cameroon
ast: Camerún

en: Cook Islands
ast: Islles Cook

en: Czech Republic
ast: Chequia

en: Denmark
ast: Dinamarca

en: Ethiopia
ast: Etiopía

en: Finland
ast: Finlandia

en: France
ast: Francia

en: Greece
ast: Grecia

en: Hungary
ast: Hungría

en: Iceland
ast: Islandia

en: Italy
ast: Italia

en: Jordan
ast: Xordania

en: Kenya
ast: Kenia

en: Malaysia
ast: Malasia

en: Marshall Islands
ast: Islles Márxal

en: Mauritius
ast: Mauriciu

en: Monaco
ast: Mónacu

en: Morocco
ast: Marruecos

en: Netherlands
ast: Países Baxos

en: New Caledonia
ast: Nueva Caledonia

en: Nigeria
ast: Nixeria

en: Norway
ast: Noruega

en: Oman
ast: Omán

en: Pakistan
ast: Paquistán

en: Palau
ast: Paláu

en: Panama
ast: Panamá

en: Peru
ast: Perú

en: Philippines
ast: Filipines

en: Romania
ast: Rumanía

en: Rwanda
ast: Ruanda

en: Saudi Arabia
ast: Arabia Saudita

en: Solomon Islands
ast: Islles Salomón

en: South Africa
ast: Sudáfrica

en: Spain
ast: España

en: Sudan
ast: Sudán

en: Sweden
ast: Suecia

en: Switzerland
ast: Suiza

en: Taiwan
ast: Taiwán

en: Thailand
ast: Tailandia

en: Jan
ast: Xin

en: Apr
ast: Abr

en: Jun
ast: Xun

en: Jul
ast: Xnt

en: Aug
ast: Ago

en: Sep
ast: Set

en: Oct
ast: Och

en: Nov
ast: Pay

en: Dec
ast: Avi

en: Fiji
ast: Islles Fixi

en: Croatia
ast: Croacia
