World Clock (6.x-1.8) - en to be translation catalogue (122 entries)

en: Display settings
be: Налады паказу

en: Sunday
be: нядзеля

en: Monday
be: панядзелак

en: Tuesday
be: аўторак

en: Wednesday
be: серада

en: Thursday
be: чацьвер

en: Friday
be: пятніца

en: Saturday
be: субота

en: Advanced settings
be: Пашыраныя налады

en: Egypt
be: Егіпет

en: Israel
be: Ізраіль

en: Iran
be: Іран

en: New Zealand
be: Новая Зеландыя

en: Tonga
be: Тонга

en: Brazil
be: Бразілія

en: Chile
be: Чылі

en: Japan
be: Японія

en: Libya
be: Лівія

en: Poland
be: Польша

en: Portugal
be: Партугалія

en: Singapore
be: Сінгапур

en: Turkey
be: Турцыя

en: Mon
be: пан

en: Tue
be: аўт

en: Wed
be: сер

en: Thu
be: чцв

en: Fri
be: пят

en: Sat
be: суб

en: Sun
be: нядзеля

en: January
be: студзень

en: February
be: люты

en: March
be: сакавік

en: April
be: красавік

en: May
be: май

en: June
be: чэрвень

en: July
be: ліпень

en: August
be: жнівень

en: September
be: верасень

en: October
be: кастрычнік

en: November
be: лістапад

en: December
be: снежань

en: Germany
be: Германія

en: Afghanistan
be: Афганістан

en: Argentina
be: Аргентына

en: Austria
be: Аўстрыя

en: Bangladesh
be: Бангладэш

en: Belgium
be: Бельгія

en: Bhutan
be: Бутан

en: Bolivia
be: Балівія

en: Bulgaria
be: Балгарыя

en: Cambodia
be: Камбоджа

en: Cameroon
be: Камерун

en: China
be: Кітай

en: Colombia
be: Калумбія

en: Cook Islands
be: Астравы Кука

en: Costa Rica
be: Коста-Рыка

en: Czech Republic
be: Чэхія

en: Denmark
be: Данія

en: Ecuador
be: Эквадор

en: Ethiopia
be: Эфіопія

en: Finland
be: Фінляндыя

en: France
be: Францыя

en: Ghana
be: Гана

en: Greece
be: Грэцыя

en: Hungary
be: Вугоршчына

en: Iceland
be: Ісландыя

en: India
be: Індыя

en: Iraq
be: Ірак

en: Italy
be: Італія

en: Jordan
be: Іарданія

en: Kenya
be: Кенія

en: Laos
be: Лаос

en: Madagascar
be: Мадагаскар

en: Malaysia
be: Малайзія

en: Marshall Islands
be: Маршалавы Астравы

en: Mauritius
be: Маўрыкій

en: Monaco
be: Манака

en: Mongolia
be: Манголія

en: Morocco
be: Марока

en: Myanmar
be: М'янма

en: Nepal
be: Непал

en: Netherlands
be: Нідэрланды

en: New Caledonia
be: Новая Каледонія

en: Nigeria
be: Нігерыя

en: Norway
be: Нарвегія

en: Oman
be: Аман

en: Pakistan
be: Пакістан

en: Palau
be: Палау

en: Panama
be: Панама

en: Peru
be: Перу

en: Philippines
be: Філіпіны

en: Romania
be: Румынія

en: Rwanda
be: Руанда

en: Samoa
be: Самоа

en: Saudi Arabia
be: Саудаўская Аравія

en: Senegal
be: Сенегал

en: Solomon Islands
be: Саламонавы Астравы

en: South Africa
be: Паўдневая Афрыка

en: Spain
be: Іспанія

en: Sudan
be: Судан

en: Sweden
be: Швецыя

en: Switzerland
be: Швейцарыя

en: Taiwan
be: Тайвань

en: Thailand
be: Тайланд

en: Vanuatu
be: Вануату

en: Venezuela
be: Венесуэла

en: Zambia
be: Замбія

en: Jan
be: студзень

en: Feb
be: люты

en: Mar
be: сакавік

en: Apr
be: красавік

en: Jun
be: чэрвень

en: Jul
be: ліпень

en: Aug
be: жнівень

en: Sep
be: верасень

en: Oct
be: кастрычнік

en: Nov
be: лістапад

en: Dec
be: Снежань

en: Fiji
be: Фіджы

en: Vietnam
be: Вьетнам

en: Croatia
be: Харватыя

en: Custom format
be: Асабіста наладжаны фармат
