World Clock (6.x-1.8) - en to cy translation catalogue (65 entries)

en: Display settings
cy: Dangos gosodiadau

en: Sunday
cy: dydd Sul

en: Monday
cy: dydd Llun

en: Tuesday
cy: dydd Mawrth

en: Wednesday
cy: dydd Mercher

en: Thursday
cy: dydd Iau

en: Friday
cy: dydd Gwener

en: Saturday
cy: dydd Sadwrn

en: Advanced settings
cy: Gosodiadau uwch

en: Egypt
cy: yr Aifft

en: New Zealand
cy: Seland Newydd

en: Tonga
cy: Tongeg

en: Brazil
cy: Brasil

en: Japan
cy: Siapan

en: Poland
cy: Gwlad Pwyl

en: Portugal
cy: Portiwgal

en: Turkey
cy: Twrci

en: Mon
cy: Llun

en: Tue
cy: Maw

en: Wed
cy: Mer

en: Thu
cy: Iau

en: Fri
cy: Gwen

en: Sat
cy: Sad

en: Sun
cy: Sul

en: May
cy: Mai

en: Germany
cy: yr Almaen

en: Argentina
cy: yr Ariannin

en: Austria
cy: Awstria

en: Belgium
cy: Gwlad Belg

en: Bulgaria
cy: Bwlgaria

en: Cameroon
cy: Camerŵn

en: China
cy: Tseina

en: Cook Islands
cy: Ynysoedd Cook

en: Czech Republic
cy: Gweriniaeth Tsiec

en: Denmark
cy: Denmarc

en: Finland
cy: y Ffindir

en: France
cy: Ffrainc

en: Greece
cy: Groeg

en: Hungary
cy: Hwngari

en: Iceland
cy: Gwlad yr Iâ

en: Iraq
cy: Irac

en: Italy
cy: yr Eidal

en: Morocco
cy: Moroco

en: Netherlands
cy: yr Iseldiroedd

en: Norway
cy: Norwy

en: Palau
cy: Palaw

en: Solomon Islands
cy: Ynysoedd Solomon

en: South Africa
cy: De Affrica

en: Spain
cy: Sbaen

en: Switzerland
cy: y Swisdir

en: Thailand
cy: Gwlad Thai

en: Jan
cy: Ion

en: Feb
cy: Chwef

en: Mar
cy: Maw

en: Apr
cy: Ebr

en: Jun
cy: Meh

en: Jul
cy: Gorff

en: Aug
cy: Awst

en: Sep
cy: Medi

en: Oct
cy: Hyd

en: Nov
cy: Tach

en: Dec
cy: Rhag

en: Fiji
cy: Ffijïeg

en: Vietnam
cy: Fiet Nam

en: Custom format
cy: Addasu fformat
