World Clock (6.x-1.8) - en to fr translation catalogue (101 entries)

en: Display settings
fr: Paramètres d'affichage

en: Sunday
fr: Dimanche

en: Monday
fr: Lundi

en: Tuesday
fr: Mardi

en: Wednesday
fr: Mercredi

en: Thursday
fr: Jeudi

en: Friday
fr: Vendredi

en: Saturday
fr: Samedi

en: Advanced settings
fr: Paramètres avancés

en: Egypt
fr: Égypte

en: Israel
fr: Israël

en: New Zealand
fr: Nouvelle-Zélande

en: Brazil
fr: Brésil

en: Chile
fr: Chili

en: Japan
fr: Japon

en: Libya
fr: Lybie

en: Poland
fr: Pologne

en: Singapore
fr: Singapour

en: Turkey
fr: Turquie

en: Mon
fr: lun

en: Tue
fr: mar

en: Wed
fr: mer

en: Thu
fr: jeu

en: Fri
fr: ven

en: Sat
fr: sam

en: Sun
fr: dim

en: January
fr: janvier

en: February
fr: Février

en: March
fr: mars

en: April
fr: avril

en: May
fr: mai

en: June
fr: juin

en: July
fr: juillet

en: August
fr: août

en: September
fr: septembre

en: October
fr: octobre

en: November
fr: novembre

en: December
fr: décembre

en: Germany
fr: Allemagne

en: Argentina
fr: Argentine

en: Austria
fr: Autriche

en: Belgium
fr: Belgique

en: Bhutan
fr: Bhoutan

en: Bolivia
fr: Bolivie

en: Bulgaria
fr: Bulgarie

en: Cambodia
fr: Cambodge

en: Cameroon
fr: Cameroun

en: China
fr: Chine

en: Colombia
fr: Colombie

en: Cook Islands
fr: Îles Cook

en: Czech Republic
fr: République tchèque

en: Denmark
fr: Danemark

en: Ecuador
fr: Équateur

en: Ethiopia
fr: Éthiopie

en: Finland
fr: Finlande

en: Greece
fr: Grèce

en: Hungary
fr: Hongrie

en: Iceland
fr: Islande

en: India
fr: Inde

en: Iraq
fr: Irak

en: Italy
fr: Italie

en: Jordan
fr: Jordanie

en: Malaysia
fr: Malaisie

en: Marshall Islands
fr: Îles Marshall

en: Mauritius
fr: Maurice

en: Mongolia
fr: Mongolie

en: Morocco
fr: Maroc

en: Myanmar
fr: Birmanie

en: Nepal
fr: Népal

en: Netherlands
fr: Pays-Bas

en: New Caledonia
fr: Nouvelle-Calédonie

en: Norway
fr: Norvège

en: Palau
fr: Palaos

en: Peru
fr: Pérou

en: Romania
fr: Roumanie

en: Saudi Arabia
fr: Arabie Saoudite

en: Senegal
fr: Sénégal

en: Solomon Islands
fr: Îles Salomon

en: South Africa
fr: Afrique du Sud

en: Spain
fr: Espagne

en: Sudan
fr: Soudan

en: Sweden
fr: Suède

en: Switzerland
fr: Suisse

en: Taiwan
fr: Taïwan

en: Thailand
fr: Thaïlande

en: Zambia
fr: Zambie

en: Jan
fr: jan

en: Feb
fr: fév

en: Apr
fr: avr

en: Jun
fr: juin

en: Jul
fr: Juil

en: Aug
fr: Aoû

en: Oct
fr: oct

en: Nov
fr: nov

en: Dec
fr: déc

en: Location settings
fr: Paramètres d'emplacement

en: Fiji
fr: Fidji

en: Croatia
fr: Croatie

en: Maximum number of locations
fr: Nombre maximum d'emplacements

en: Display format
fr: Format d'affichage

en: Custom format
fr: Format d'entrée personnalisé
