World Clock (6.x-1.8) - en to he translation catalogue (123 entries)

en: Display settings
he: הגדרות תצוגה

en: Sunday
he: ראשון

en: Monday
he: שני

en: Tuesday
he: שלישי

en: Wednesday
he: רביעי

en: Thursday
he: חמישי

en: Friday
he: שישי

en: Saturday
he: שבת

en: Advanced settings
he: הגדרות מתקדמות

en: Egypt
he: מצרים

en: Israel
he: ישראל

en: Iran
he: איראן

en: New Zealand
he: ניו-זילנד

en: Tonga
he: טונגה

en: Brazil
he: ברזיל

en: Chile
he: צ'ילה

en: Japan
he: יפן

en: Libya
he: לוב

en: Poland
he: פולין

en: Portugal
he: פורטוגל

en: Singapore
he: סינגפור

en: Turkey
he: טורקיה

en: Mon
he: ב'

en: Tue
he: ג'

en: Wed
he: ד'

en: Thu
he: ה

en: Fri
he: ו'

en: Sat
he: ש'

en: Sun
he: א'

en: January
he: ינואר

en: February
he: פברואר

en: March
he: מרץ

en: April
he: אפריל

en: May
he: מאי

en: June
he: יוני

en: July
he: יולי

en: August
he: אוגוסט

en: September
he: ספטמבר

en: October
he: אוקטובר

en: November
he: נובמבר

en: December
he: דצמבר

en: Germany
he: גרמניה

en: Afghanistan
he: אפגניסטן

en: Argentina
he: ארגנטינה

en: Austria
he: אוסטריה

en: Bangladesh
he: בנגלדש

en: Belgium
he: בלגיה

en: Bhutan
he: בהוטן

en: Bolivia
he: בוליביה

en: Bulgaria
he: בולגריה

en: Cambodia
he: קמבודיה

en: Cameroon
he: קמרון

en: China
he: סין

en: Colombia
he: קולומביה

en: Cook Islands
he: איי קוק

en: Costa Rica
he: קוסטה ריקה

en: Czech Republic
he: הרפובליקה הצ'כית

en: Denmark
he: דנמרק

en: Ecuador
he: אקוודור

en: Ethiopia
he: אתיופיה

en: Finland
he: פינלנד

en: France
he: צרפת

en: Ghana
he: גאנה

en: Greece
he: יוון

en: Hungary
he: הונגריה

en: Iceland
he: איסלנד

en: India
he: הודו

en: Iraq
he: עיראק

en: Italy
he: איטליה

en: Jordan
he: ירדן

en: Kenya
he: קניה

en: Laos
he: לאוס

en: Madagascar
he: מדגסקר

en: Malaysia
he: מלזיה

en: Marshall Islands
he: איי מרשל

en: Mauritius
he: מאוריציוס

en: Monaco
he: מונאקו

en: Mongolia
he: מונגוליה

en: Morocco
he: מרוקו

en: Myanmar
he: מיאנמר

en: Nepal
he: נפאל

en: Netherlands
he: הולנד

en: New Caledonia
he: קלדוניה החדשה

en: Nigeria
he: ניגריה

en: Norway
he: נורבגיה

en: Oman
he: עומאן

en: Pakistan
he: פקיסטן

en: Palau
he: פלאו

en: Panama
he: פנמה

en: Peru
he: פרו

en: Philippines
he: הפיליפינים

en: Romania
he: רומניה

en: Rwanda
he: רואנדה

en: Samoa
he: סמואה

en: Saudi Arabia
he: ערב הסעודית

en: Senegal
he: סנגל

en: Solomon Islands
he: איי שלמה

en: South Africa
he: דרום אפריקה

en: Spain
he: ספרד

en: Sudan
he: סודאן

en: Sweden
he: שבדיה

en: Switzerland
he: שווייץ

en: Taiwan
he: הרפובליקה הסינית

en: Thailand
he: תאילנד

en: Vanuatu
he: ונואטו

en: Venezuela
he: ונצואלה

en: Zambia
he: זמביה

en: Jan
he: ינו'

en: Feb
he: פבר'

en: Mar
he: מרץ

en: Apr
he: אפר'

en: Jun
he: יוני

en: Jul
he: יולי

en: Aug
he: אוג'

en: Sep
he: ספט'

en: Oct
he: אוק'

en: Nov
he: נוב'

en: Dec
he: דצמ'

en: Fiji
he: פיג'י

en: Vietnam
he: וייטנאם

en: Croatia
he: קרואטיה

en: Display format
he: סגנון תצוגה

en: Custom format
he: תבנית מותאמת
