World Clock (6.x-1.8) - en to ja translation catalogue (125 entries)

en: Display settings
ja: 表示設定

en: Sunday
ja: 日曜日

en: Monday
ja: 月曜日

en: Tuesday
ja: 火曜日

en: Wednesday
ja: 水曜日

en: Thursday
ja: 木曜日

en: Friday
ja: 金曜日

en: Saturday
ja: 土曜日

en: Advanced settings
ja: 高度な設定

en: Egypt
ja: エジプト

en: Israel
ja: イスラエル

en: Iran
ja: イラン

en: New Zealand
ja: ニュージーランド

en: Tonga
ja: トンガ語

en: Brazil
ja: ブラジル

en: Chile
ja: チリ

en: Japan
ja: 日本

en: Libya
ja: リビア

en: Poland
ja: ポーランド

en: Portugal
ja: ポルトガル

en: Singapore
ja: シンガポール

en: Turkey
ja: トルコ

en: Mon
ja: 月

en: Tue
ja: 火

en: Wed
ja: 水

en: Thu
ja: 木

en: Fri
ja: 金

en: Sat
ja: 土

en: Sun
ja: 日

en: January
ja: 1月

en: February
ja: 2月

en: March
ja: 3月

en: April
ja: 4月

en: May
ja: 5月

en: June
ja: 6月

en: July
ja: 7月

en: August
ja: 8月

en: September
ja: 9月

en: October
ja: 10月

en: November
ja: 11月

en: December
ja: 12月

en: Germany
ja: ドイツ

en: Afghanistan
ja: アフガニスタン

en: Argentina
ja: アルゼンチン

en: Austria
ja: オーストリア

en: Bangladesh
ja: バングラデシュ

en: Belgium
ja: ベルギー

en: Bhutan
ja: ブータン

en: Bolivia
ja: ボリビア

en: Bulgaria
ja: ブルガリア

en: Cambodia
ja: カンボジア

en: Cameroon
ja: カメルーン

en: China
ja: 中国

en: Colombia
ja: コロンビア

en: Cook Islands
ja: クック諸島

en: Costa Rica
ja: コスタリカ

en: Czech Republic
ja: チェコ

en: Denmark
ja: デンマーク

en: Ecuador
ja: エクアドル

en: Ethiopia
ja: エチオピア

en: Finland
ja: フィンランド

en: France
ja: フランス

en: Ghana
ja: ガーナ

en: Greece
ja: ギリシャ

en: Hungary
ja: ハンガリー

en: Iceland
ja: アイスランド

en: India
ja: インド

en: Iraq
ja: イラク

en: Italy
ja: イタリア

en: Jordan
ja: ヨルダン

en: Kenya
ja: ケニア

en: Laos
ja: ラオス

en: Madagascar
ja: マダガスカル

en: Malaysia
ja: マレーシア

en: Marshall Islands
ja: マーシャル諸島

en: Mauritius
ja: モーリシャス

en: Monaco
ja: モナコ

en: Mongolia
ja: モンゴル

en: Morocco
ja: モロッコ

en: Myanmar
ja: ミャンマー

en: Nepal
ja: ネパール

en: Netherlands
ja: オランダ

en: New Caledonia
ja: 仏領ニューカレドニア島

en: Nigeria
ja: ナイジェリア

en: Norway
ja: ノルウェー

en: Oman
ja: オマーン

en: Pakistan
ja: パキスタン

en: Palau
ja: パラオ

en: Panama
ja: パナマ

en: Peru
ja: ペルー

en: Philippines
ja: フィリピン

en: Romania
ja: ルーマニア

en: Rwanda
ja: ルワンダ

en: Samoa
ja: サモア独立国

en: Saudi Arabia
ja: サウジアラビア

en: Senegal
ja: セネガル

en: Solomon Islands
ja: ソロモン諸島

en: South Africa
ja: 南アフリカ

en: Spain
ja: スペイン

en: Sudan
ja: スーダン

en: Sweden
ja: スウェーデン

en: Switzerland
ja: スイス

en: Taiwan
ja: 台湾

en: Thailand
ja: タイ

en: Vanuatu
ja: バヌアツ

en: Venezuela
ja: ベネズエラ

en: Zambia
ja: ザンビア

en: Jan
ja: 1月

en: Feb
ja: 2月

en: Mar
ja: 3月

en: Apr
ja: 4月

en: Jun
ja: 6月

en: Jul
ja: 7月

en: Aug
ja: 8月

en: Sep
ja: 9月

en: Oct
ja: 10月

en: Nov
ja: 11月

en: Dec
ja: 12月

en: Location settings
ja: 場所の設定

en: Fiji
ja: フィジー語

en: Vietnam
ja: ベトナム

en: Croatia
ja: クロアチア

en: Maximum number of locations
ja: 場所の最大数

en: Display format
ja: ディスプレイフォーマット

en: Custom format
ja: カスタムフォーマット
