World Clock (6.x-1.8) - en to ka translation catalogue (119 entries)

en: Sunday
ka: კვირა

en: Monday
ka: ორშაბათი

en: Tuesday
ka: სამშაბათი

en: Wednesday
ka: ოთხშაბათი

en: Thursday
ka: ხუთშაბათი

en: Friday
ka: პარასკევი

en: Saturday
ka: შაბათი

en: Advanced settings
ka: დამატებითი პარამეტრები

en: Egypt
ka: ეგვიპტე

en: Israel
ka: ისრაელი

en: Iran
ka: ირანი

en: New Zealand
ka: ახალი ზელანდია

en: Tonga
ka: ტონგა

en: Brazil
ka: ბრაზილია

en: Chile
ka: ჩილე

en: Japan
ka: იაპონია

en: Libya
ka: ლიბია

en: Poland
ka: პოლონეთი

en: Portugal
ka: პორტუგალია

en: Singapore
ka: სინგაპური

en: Turkey
ka: თურქეთი

en: Mon
ka: ორშ

en: Tue
ka: სამშ

en: Wed
ka: ოთხ

en: Thu
ka: ხუთ

en: Fri
ka: პარ

en: Sat
ka: შაბ

en: Sun
ka: კვი

en: January
ka: იანვარი

en: February
ka: თებერვალი

en: March
ka: მარტი

en: April
ka: აპრილი

en: May
ka: მაისი

en: June
ka: ივნისი

en: July
ka: ივლისი

en: August
ka: აგვისტო

en: September
ka: სექტემბერი

en: October
ka: ოქტომბერი

en: November
ka: ნოემბერი

en: December
ka: დეკემბერი

en: Germany
ka: გერმანია

en: Argentina
ka: არგენტინა

en: Austria
ka: ავსტრია

en: Bangladesh
ka: ბანგლადეში

en: Belgium
ka: ბელგია

en: Bhutan
ka: ბჰუტანი

en: Bolivia
ka: ბოლივია

en: Bulgaria
ka: ბულგარეთი

en: Cambodia
ka: კამბოჯა

en: Cameroon
ka: კამერუნი

en: China
ka: ჩინეთი

en: Colombia
ka: კოლუმბია

en: Cook Islands
ka: კუკის კუნძულები

en: Costa Rica
ka: კოსტა-რიკა

en: Czech Republic
ka: ჩეხეთის რესპუბლიკა

en: Denmark
ka: დანია

en: Ecuador
ka: ეკვადორი

en: Ethiopia
ka: ეთიოპია

en: Finland
ka: ფინეთი

en: France
ka: საფრანგეთი

en: Ghana
ka: განა

en: Greece
ka: საბერძნეთი

en: Hungary
ka: უნგრეთი

en: Iceland
ka: ისლანდია

en: India
ka: ინდოეთი

en: Iraq
ka: ერაყი

en: Italy
ka: იტალია

en: Jordan
ka: იორდანია

en: Kenya
ka: კენია

en: Laos
ka: ლაოსი

en: Madagascar
ka: მადაგასკარი

en: Malaysia
ka: მალაიზია

en: Marshall Islands
ka: მარშალის კუნძულები

en: Mauritius
ka: მავრიკი

en: Monaco
ka: მონაკო

en: Mongolia
ka: მონღოლეთი

en: Morocco
ka: მაროკო

en: Myanmar
ka: მიანმარი

en: Nepal
ka: ნეპალი

en: Netherlands
ka: ნიდერლანდი

en: New Caledonia
ka: ახალი კალედონია

en: Nigeria
ka: ნიგერია

en: Norway
ka: ნორვეგია

en: Oman
ka: ომანი

en: Pakistan
ka: პაკისტანი

en: Palau
ka: პალაუ

en: Panama
ka: პანამა

en: Peru
ka: პერუ

en: Philippines
ka: ფილიპინები

en: Romania
ka: რუმინეთი

en: Rwanda
ka: რუანდა

en: Samoa
ka: სამოა

en: Saudi Arabia
ka: საუდის არაბეთი

en: Senegal
ka: სენეგალი

en: Solomon Islands
ka: სოლომონის კუნძულები

en: South Africa
ka: სამხრეთი აფრიკა

en: Spain
ka: ესპანეთი

en: Sudan
ka: სუდანი

en: Sweden
ka: შვედეთი

en: Switzerland
ka: შვეიცარია

en: Taiwan
ka: ტაივანი

en: Thailand
ka: ტაილანდი

en: Vanuatu
ka: ვანუატუ

en: Venezuela
ka: ვენესუელა

en: Zambia
ka: ზამბია

en: Jan
ka: იან

en: Feb
ka: თებ

en: Mar
ka: მარ

en: Apr
ka: აპრ

en: Jun
ka: ივნ

en: Jul
ka: ივლ

en: Aug
ka: აგვ

en: Sep
ka: სექ

en: Oct
ka: ოქტ

en: Nov
ka: ნოე

en: Dec
ka: დეკ

en: Fiji
ka: ფიჯი

en: Vietnam
ka: ვიეტნამი

en: Croatia
ka: ხორვატია
