World Clock (6.x-1.8) - en to km translation catalogue (122 entries)

en: Display settings
km: ការ​កំណត់​ការ​បង្ហាញ

en: Sunday
km: អាទិត្យ

en: Monday
km: ច័ន្ទ

en: Tuesday
km: អង្គារ

en: Wednesday
km: ពុធ

en: Thursday
km: ព្រហស្បតិ៍

en: Friday
km: សុក្រ

en: Saturday
km: សៅរ៍

en: Advanced settings
km: ការ​កំណត់​កម្រិត​ខ្ពស់

en: Egypt
km: អេហ្ស៊ីប

en: Israel
km: អ៊ីស្រាអែល

en: Iran
km: អ៊ីរ៉ង់

en: New Zealand
km: នូវែល​ហ្សេឡង់

en: Tonga
km: តុងហ្គោ

en: Brazil
km: ប្រេស៊ីល

en: Chile
km: ឈីលី

en: Japan
km: ជប៉ុន

en: Libya
km: លីបេរីយ៉ា

en: Poland
km: ប៉ូឡូញ

en: Portugal
km: ព័រទុយហ្គាល់

en: Singapore
km: សាំង​ហ្គាពួរ

en: Turkey
km: ទួរគី

en: Mon
km: ច

en: Tue
km: អ

en: Wed
km: ព

en: Thu
km: ព្រ

en: Fri
km: សុ

en: Sat
km: ស

en: Sun
km: អា

en: January
km: មករា

en: February
km: កុម្ភៈ

en: March
km: មីនា

en: April
km: មេសា

en: May
km: ឧសភា

en: June
km: មិថុនា

en: July
km: កក្កដា

en: August
km: សីហា

en: September
km: កញ្ញា

en: October
km: តុលា

en: November
km: វិច្ឆិកា

en: December
km: ធ្នូ

en: Germany
km: អាល្លឺម៉ង់

en: Afghanistan
km: អាហ្គានីស្ថាន

en: Argentina
km: អាហ្សង់ទីន

en: Austria
km: អូទ្រីស

en: Bangladesh
km: បង់​ក្លាដេស

en: Belgium
km: បែលហ្ស៊ិក

en: Bhutan
km: ប៊ូតាន

en: Bolivia
km: បូលីវី

en: Bulgaria
km: ប៊ុលហ្គារី

en: Cambodia
km: កម្ពុជា

en: Cameroon
km: កាមេរ៉ូន

en: China
km: ចិន

en: Colombia
km: កូឡុំប៊ី

en: Cook Islands
km: កោះ​កូក

en: Costa Rica
km: កូស្តារីកា

en: Czech Republic
km: សាធារណរដ្ឋ​ឆេក

en: Denmark
km: ដាណឺម៉ាក

en: Ecuador
km: អេក្វាឌ័រ

en: Ethiopia
km: អេត្យូពី

en: Finland
km: ហ្វាំងឡង់

en: France
km: បារាំង

en: Ghana
km: ហ្គាណា

en: Greece
km: ក្រិក

en: Hungary
km: ហុងគ្រី

en: Iceland
km: អ៊ីស្លង់

en: India
km: ឥណ្ឌា

en: Iraq
km: អ៊ីរ៉ាក់

en: Italy
km: អ៊ីតាលី

en: Jordan
km: ហ្ស៊កដង់

en: Kenya
km: កេនយ៉ា

en: Laos
km: ឡាវ

en: Madagascar
km: ម៉ាដាហ្គាស្ការ

en: Malaysia
km: ម៉ាឡេស៊ី

en: Marshall Islands
km: កោះ​ម៉ាស្យល

en: Mauritius
km: ម៉ូរីទុស

en: Monaco
km: ម៉ូណាកូ

en: Mongolia
km: ម៉ុងហ្គោលី

en: Morocco
km: ម៉ារ៉ុក

en: Myanmar
km: មីយ៉ាន់ម៉ា

en: Nepal
km: នេប៉ាល់

en: Netherlands
km: ហូល្លង់

en: New Caledonia
km: នូវែល​កាលេដូនី

en: Nigeria
km: នីហ្សេរីយ៉ា

en: Norway
km: ន័រវែស

en: Oman
km: អូម៉ង់

en: Pakistan
km: ប៉ាគីស្ថាន

en: Palau
km: ប៉ាឡូ

en: Panama
km: ប៉ាណាម៉ា

en: Peru
km: ប៉េរ៉ូ

en: Philippines
km: ហ្វីលីពីន

en: Romania
km: រូម៉ានី

en: Rwanda
km: រវ៉ាន់ដា

en: Samoa
km: សាមូអា

en: Saudi Arabia
km: អារ៉ាប៊ីសាអ៊ូឌីត

en: Senegal
km: សេណេហ្គាល់

en: Solomon Islands
km: កោះ​សូឡូម៉ូន

en: South Africa
km: អាហ្វ្រិក​ខាង​ត្បូង

en: Spain
km: អេស្ប៉ាញ

en: Sudan
km: ស៊ូដង់

en: Sweden
km: ស៊ុយអែត

en: Switzerland
km: ស្វ៊ីស

en: Taiwan
km: តៃវ៉ាន់

en: Thailand
km: ថៃ

en: Vanuatu
km: វ៉ានូអាទូ

en: Venezuela
km: វេណេហ្ស៊ុយអេឡា

en: Zambia
km: ហ្សាំប៊ី

en: Jan
km: មករា

en: Feb
km: កុម្ភៈ

en: Mar
km: មីនា

en: Apr
km: មេសា

en: Jun
km: មិថុនា

en: Jul
km: កក្កដា

en: Aug
km: សីហា

en: Sep
km: កញ្ញា

en: Oct
km: តុលា

en: Nov
km: វិច្ឆិកា

en: Dec
km: ធ្នូ

en: Fiji
km: ហ្វីហ្ស៊ី

en: Vietnam
km: ​វៀតណាម​

en: Croatia
km: ក្រូអាត

en: Custom format
km: ទ្រង់ទ្រាយ​ផ្ទាល់​ខ្លួន
