World Clock (6.x-1.8) - en to ku translation catalogue (122 entries)

en: Display settings
ku: پیشاندانی ڕێکخستنەکان

en: Sunday
ku: یەکشەممە

en: Monday
ku: دووشەممە

en: Tuesday
ku: سێشەممە

en: Wednesday
ku: چوارشەممە

en: Thursday
ku: پێجشەممە

en: Friday
ku: هەینی

en: Saturday
ku: شەممە

en: Advanced settings
ku: ڕێکخستنە پێشکەوتووەکان

en: Egypt
ku: میسر

en: Israel
ku: ئسرائیل

en: Iran
ku: ئێران

en: New Zealand
ku: نیوزیلاند

en: Tonga
ku: تۆنگا

en: Brazil
ku: برازیل

en: Chile
ku: چیلی

en: Japan
ku: یابان

en: Libya
ku: لیبیا

en: Poland
ku: پۆڵۆنیا

en: Portugal
ku: پۆرتوگال

en: Singapore
ku: سینگاپوور

en: Turkey
ku: تورکیا

en: Mon
ku: دش

en: Tue
ku: سش

en: Wed
ku: چش

en: Thu
ku: پش

en: Fri
ku: هە

en: Sat
ku: شە

en: Sun
ku: یش

en: January
ku: ڕێبەندان

en: February
ku: ڕەشەمێ

en: March
ku: خاکەلێوە

en: April
ku: بانەمەڕ

en: May
ku: جۆزەردان

en: June
ku: پووشپەڕ

en: July
ku: گەلاوێژ

en: August
ku: خەرمانان

en: September
ku: ڕەزبەر

en: October
ku: گەڵاڕێزان

en: November
ku: سەرماوەز

en: December
ku: بەفرانبار

en: Germany
ku: ئەلمانیا

en: Afghanistan
ku: ئەفغانستان

en: Argentina
ku: ئەرجەنتین

en: Austria
ku: نەمسا

en: Bangladesh
ku: بەنگلادێش

en: Belgium
ku: بەلجیکا

en: Bhutan
ku: بهوتان

en: Bolivia
ku: بۆلیڤیا

en: Bulgaria
ku: بولغاریا

en: Cambodia
ku: کەمبۆدیا

en: Cameroon
ku: کامیروون

en: China
ku: چین

en: Colombia
ku: کۆلومبیا

en: Cook Islands
ku: دوورگەکانی کووک

en: Costa Rica
ku: کۆستا ریکا

en: Czech Republic
ku: کۆماری چیک

en: Denmark
ku: دانمارک

en: Ecuador
ku: ئێکوادۆر

en: Ethiopia
ku: ئێسیوپیا

en: Finland
ku: فنلەند

en: France
ku: فەرەنسا

en: Ghana
ku: غانا

en: Greece
ku: یۆنان

en: Hungary
ku: هەنگاریا

en: Iceland
ku: ئایسلەند

en: India
ku: هیند

en: Iraq
ku: عێراق

en: Italy
ku: ئیتالیا

en: Jordan
ku: ئەردەن

en: Kenya
ku: کینیا

en: Laos
ku: لاوۆس

en: Madagascar
ku: مەدەگەشکەر

en: Malaysia
ku: مالیزیا

en: Marshall Islands
ku: دوورگەکانی مارشاڵ

en: Mauritius
ku: مەوریتیوس

en: Monaco
ku: مۆناکۆ

en: Mongolia
ku: مەنگۆلیا

en: Morocco
ku: مەغریب

en: Myanmar
ku: مینامار

en: Nepal
ku: نێیپال

en: Netherlands
ku: هۆڵەندا

en: New Caledonia
ku: کالێدۆنیای نوێ

en: Nigeria
ku: نیگێریا

en: Norway
ku: نەرویج

en: Oman
ku: عومان

en: Pakistan
ku: پاکستان

en: Palau
ku: پەلاو

en: Panama
ku: پەنەما

en: Peru
ku: پیرو

en: Philippines
ku: فلیپین

en: Romania
ku: رۆمانیا

en: Rwanda
ku: رواندا

en: Samoa
ku: سەمۆوا

en: Saudi Arabia
ku: سعوودیە

en: Senegal
ku: سێنیگال

en: Solomon Islands
ku: دوورگەکانی سۆلۆمۆن

en: South Africa
ku: باشووری ئەفریقیا

en: Spain
ku: ئیسپانیا

en: Sudan
ku: سودان

en: Sweden
ku: سوید

en: Switzerland
ku: سویسرا

en: Taiwan
ku: تایوان

en: Thailand
ku: تایلەند

en: Vanuatu
ku: ڤانواتو

en: Venezuela
ku: ڤێنزوێیلا

en: Zambia
ku: زامبیا

en: Jan
ku: ڕێ

en: Feb
ku: ڕەش

en: Mar
ku: خاک

en: Apr
ku: بان

en: Jun
ku: پووش

en: Jul
ku: گەل

en: Aug
ku: خەر

en: Sep
ku: ڕەز

en: Oct
ku: گەڵا

en: Nov
ku: سەر

en: Dec
ku: بەفر

en: Fiji
ku: فیجیی

en: Vietnam
ku: ڤیتنام

en: Croatia
ku: کرواتیا

en: Custom format
ku: فۆرماتی ڕاسپێراوە
