World Clock (6.x-1.8) - en to nl translation catalogue (88 entries)

en: Display settings
nl: Weergave-instellingen

en: Sunday
nl: zondag

en: Monday
nl: maandag

en: Tuesday
nl: dinsdag

en: Wednesday
nl: woensdag

en: Thursday
nl: donderdag

en: Friday
nl: vrijdag

en: Saturday
nl: zaterdag

en: Advanced settings
nl: Geavanceerde instellingen

en: Egypt
nl: Egypte

en: Israel
nl: Israël

en: New Zealand
nl: Nieuw-Zeeland

en: Brazil
nl: Brazilië

en: Chile
nl: Chili

en: Libya
nl: Libië

en: Poland
nl: Polen

en: Turkey
nl: Turkije

en: Mon
nl: ma

en: Tue
nl: di

en: Wed
nl: wo

en: Thu
nl: do

en: Fri
nl: vr

en: Sat
nl: za

en: Sun
nl: zo

en: January
nl: januari

en: February
nl: februari

en: March
nl: maart

en: April
nl: april

en: May
nl: mei

en: June
nl: juni

en: July
nl: juli

en: August
nl: augustus

en: September
nl: september

en: October
nl: oktober

en: November
nl: november

en: December
nl: december

en: Germany
nl: Duitsland

en: Argentina
nl: Argentinië

en: Austria
nl: Oostenrijk

en: Belgium
nl: België

en: Bulgaria
nl: Bulgarije

en: Cambodia
nl: Cambodja

en: Cameroon
nl: Kameroen

en: Cook Islands
nl: Cookeilanden

en: Czech Republic
nl: Tsjechië

en: Denmark
nl: Denemarken

en: Ethiopia
nl: Ethiopië

en: France
nl: Frankrijk

en: Greece
nl: Griekenland

en: Hungary
nl: Hongarije

en: Iceland
nl: IJsland

en: Iraq
nl: Irak

en: Italy
nl: Italië

en: Jordan
nl: Jordanië

en: Kenya
nl: Kenia

en: Madagascar
nl: Madagaskar

en: Malaysia
nl: Maleisië

en: Marshall Islands
nl: Marshalleilanden

en: Mongolia
nl: Mongolië

en: Morocco
nl: Marokko

en: Netherlands
nl: Nederland

en: New Caledonia
nl: Nieuw-Caledonië

en: Norway
nl: Noorwegen

en: Philippines
nl: Filippijnen

en: Romania
nl: Roemenië

en: Saudi Arabia
nl: Saoedi-Arabië

en: Solomon Islands
nl: Salomonseilanden

en: South Africa
nl: Zuid-Afrika

en: Spain
nl: Spanje

en: Sudan
nl: Soedan

en: Sweden
nl: Zweden

en: Switzerland
nl: Zwitserland

en: Jan
nl: jan

en: Feb
nl: feb

en: Mar
nl: mrt

en: Apr
nl: apr

en: Jun
nl: jun

en: Jul
nl: jul

en: Aug
nl: aug

en: Sep
nl: sep

en: Oct
nl: okt

en: Nov
nl: nov

en: Dec
nl: dec

en: Location settings
nl: Locatie-instellingen

en: Croatia
nl: Kroatië

en: Maximum number of locations
nl: Maximum aantal locaties

en: Display format
nl: Weergaveformaat

en: Custom format
nl: Aangepast formaat
