World Clock (6.x-1.8) - en to ps translation catalogue (99 entries)

en: Sunday
ps: يکشنبه

en: Monday
ps: دوشنبه

en: Tuesday
ps: سه شنبه

en: Wednesday
ps: چهارشنبه

en: Thursday
ps: پنجشنبه

en: Friday
ps: جمعه

en: Saturday
ps: شنبه

en: Advanced settings
ps: پرمخ تللی امستنې

en: Iran
ps: ايران

en: Tonga
ps: ټونګا

en: Brazil
ps: برازيل

en: Japan
ps: جاپان

en: Libya
ps: لېبيا

en: Poland
ps: پولنډ

en: Portugal
ps: پرتګال

en: Singapore
ps: سنګاپور

en: Turkey
ps: تورکيه

en: Mon
ps: دوشنبه

en: Tue
ps: سه شنبه

en: Wed
ps: چهارشنبه

en: Thu
ps: پنجشنبه

en: Fri
ps: جمعه

en: Sat
ps: شنبه

en: Sun
ps: یکشنبه

en: January
ps: جنوري

en: February
ps: فبروري

en: March
ps: مارچ

en: April
ps: اپریل

en: May
ps: مې

en: June
ps: جون

en: July
ps: جولای

en: August
ps: اګست

en: September
ps: سپتمبر

en: October
ps: اکتوبر

en: November
ps: نوومبر

en: December
ps: دسمبر

en: Afghanistan
ps: افغانستان

en: Argentina
ps: ارجنټاین

en: Austria
ps: اتريش

en: Belgium
ps: بلجیم

en: Bhutan
ps: بوتان

en: Bolivia
ps: بولېویا

en: Bulgaria
ps: بلغاریا

en: Cambodia
ps: کمبودیا

en: Cameroon
ps: کامرون

en: Costa Rica
ps: کوستاریکا

en: Ethiopia
ps: اېتوپیا

en: Finland
ps: فېنلانډ

en: France
ps: فرانسه

en: Greece
ps: یونان

en: Iceland
ps: ایسلنډ

en: India
ps: هندوستان

en: Iraq
ps: عراق

en: Italy
ps: اېټاليا

en: Jordan
ps: اردن

en: Kenya
ps: کېنيا

en: Laos
ps: لاووس

en: Malaysia
ps: ماليزیا

en: Mauritius
ps: مورېشوز

en: Monaco
ps: موناکو

en: Mongolia
ps: مغولستان

en: Morocco
ps: مراکش

en: Nepal
ps: نيپال

en: New Caledonia
ps: نوې کلدونیا

en: Nigeria
ps: نايجېريا

en: Oman
ps: عمان

en: Pakistan
ps: پاکستان

en: Palau
ps: پالاو

en: Panama
ps: پاناما

en: Peru
ps: پيرو

en: Philippines
ps: فيلپينی

en: Romania
ps: رومانیا

en: Rwanda
ps: روانډا

en: Samoa
ps: سامووا

en: Saudi Arabia
ps: سعودي عرب

en: Senegal
ps: سېنېګال

en: South Africa
ps: سهيلي افريقا

en: Spain
ps: هسپانیا

en: Sudan
ps: سوډان

en: Sweden
ps: سويډن

en: Switzerland
ps: سويس

en: Taiwan
ps: تایوان

en: Thailand
ps: تايلنډ

en: Vanuatu
ps: ونه واتو

en: Venezuela
ps: وېنزوېلا

en: Zambia
ps: زېمبيا

en: Jan
ps: جنوري

en: Feb
ps: فبروري

en: Mar
ps: مارچ

en: Apr
ps: اپرېل

en: Jun
ps: جون

en: Jul
ps: جولای

en: Aug
ps: اګست

en: Sep
ps: سپتمبر

en: Oct
ps: اکتوبر

en: Nov
ps: نوومبر

en: Dec
ps: دسمبر

en: Fiji
ps: فيجي

en: Vietnam
ps: ويتنام
