World Clock (6.x-1.8) - en to sl translation catalogue (91 entries)

en: Sunday
sl: nedelja

en: Monday
sl: ponedeljek

en: Tuesday
sl: torek

en: Wednesday
sl: sreda

en: Thursday
sl: četrtek

en: Friday
sl: petek

en: Saturday
sl: sobota

en: Egypt
sl: Egipt

en: Israel
sl: Izrael

en: New Zealand
sl: Nova Zelandija

en: Brazil
sl: Brazilija

en: Chile
sl: Čile

en: Japan
sl: Japonska

en: Libya
sl: Libija

en: Poland
sl: Polska

en: Portugal
sl: Portugalska

en: Singapore
sl: Singapur

en: Turkey
sl: Turčija

en: Mon
sl: Pon

en: Tue
sl: Tor

en: Wed
sl: Sre

en: Thu
sl: Čet

en: Fri
sl: Pet

en: Sat
sl: Sob

en: Sun
sl: Ned

en: January
sl: januar

en: February
sl: februar

en: March
sl: marec

en: April
sl: april

en: May
sl: Maj

en: June
sl: Junij

en: July
sl: julij

en: August
sl: avgust

en: September
sl: september

en: October
sl: oktober

en: November
sl: november

en: December
sl: december

en: Germany
sl: Nemčija

en: Afghanistan
sl: Afganistan

en: Austria
sl: Avstrija

en: Bangladesh
sl: Bangladeš

en: Belgium
sl: Belgija

en: Bhutan
sl: Butan

en: Bolivia
sl: Bolivija

en: Bulgaria
sl: Bolgarija

en: Cambodia
sl: Kambodža

en: Cameroon
sl: Kamerun

en: China
sl: Kitajska

en: Colombia
sl: Kolumbija

en: Cook Islands
sl: Cookovi otoki

en: Costa Rica
sl: Kostarika

en: Czech Republic
sl: Češka

en: Denmark
sl: Danska

en: Ecuador
sl: Ekvador

en: Ethiopia
sl: Etiopija

en: Finland
sl: Finska

en: France
sl: Francija

en: Ghana
sl: Gana

en: Greece
sl: Grčija

en: Hungary
sl: Madžarska

en: Iceland
sl: Islandija

en: India
sl: Indija

en: Iraq
sl: Irak

en: Italy
sl: Italija

en: Jordan
sl: Jordanija

en: Kenya
sl: Kenija

en: Madagascar
sl: Madagaskar

en: Malaysia
sl: Malezija

en: Marshall Islands
sl: Maršalovi otoki

en: Mauritius
sl: Mavricijus

en: Monaco
sl: Monako

en: Mongolia
sl: Mongolija

en: Morocco
sl: Maroko

en: Myanmar
sl: Mjanmar

en: Netherlands
sl: Nizozemska

en: New Caledonia
sl: Nova Kaledonija

en: Nigeria
sl: Nigerija

en: Norway
sl: Norveška

en: Philippines
sl: Filipini

en: Romania
sl: Romanija

en: Rwanda
sl: Ruanda

en: Saudi Arabia
sl: Saudova Arabija

en: Solomon Islands
sl: Salomonovi otoki

en: South Africa
sl: Južna Afrika

en: Spain
sl: Španija

en: Sweden
sl: Švedska

en: Switzerland
sl: Švica

en: Taiwan
sl: Tajvan

en: Thailand
sl: Tajska

en: Oct
sl: Okt

en: Croatia
sl: Hrvaška
