World Clock (6.x-1.8) - en to te translation catalogue (114 entries)

en: Display settings
te: ప్రదర్శన అమరికలు

en: Sunday
te: ఆదివారం

en: Monday
te: సోమవారం

en: Tuesday
te: మంగళవారం

en: Wednesday
te: బుధవారం

en: Thursday
te: గురువారం

en: Friday
te: శుక్రవారం

en: Saturday
te: శనివారం

en: Advanced settings
te: ఉన్నత ఎంపికలు

en: Egypt
te: ఈజిప్ట్

en: Israel
te: ఇజ్రాయిల్

en: Iran
te: ఇరాన్

en: New Zealand
te: న్యూజీలాండ్

en: Tonga
te: టోంగా

en: Brazil
te: బ్రెజిల్

en: Chile
te: చిలీ

en: Japan
te: జపాన్

en: Libya
te: లిబియా

en: Poland
te: పోలాండ్

en: Portugal
te: పోర్చుగల్

en: Singapore
te: సింగపూర్

en: Turkey
te: టర్కీ

en: Mon
te: సోమ

en: Tue
te: మంగళ

en: Wed
te: బుధ

en: Thu
te: గురు

en: Fri
te: శుక్ర

en: Sat
te: శని

en: Sun
te: ఆది

en: January
te: జనవరి

en: February
te: ఫిబ్రవరి

en: March
te: మార్చి

en: April
te: ఏప్రిల్

en: May
te: మే

en: June
te: జూన్

en: July
te: జూలై

en: August
te: ఆగష్టు

en: September
te: సెప్టెంబర్

en: October
te: అక్టోబర్

en: November
te: నవంబర్

en: December
te: డిసెంబర్

en: Germany
te: జర్మనీ

en: Afghanistan
te: ఆఫ్ఘనిస్తాన్

en: Argentina
te: అర్జెంటీనా

en: Austria
te: ఆస్ట్రియా

en: Bangladesh
te: బంగ్లాదేశ్

en: Belgium
te: బెల్జియం

en: Bhutan
te: భూటాన్

en: Bolivia
te: బొలీవియా

en: Bulgaria
te: బల్గేరియా

en: Cambodia
te: కాంబోడియా

en: Cameroon
te: కెమరూన్

en: China
te: చైనా

en: Colombia
te: కొలంబియా

en: Costa Rica
te: కోస్టా రీకా

en: Czech Republic
te: ఛెక్ గణతంత్రం

en: Denmark
te: డెన్మార్క్

en: Ecuador
te: ఈక్వెడార్

en: Ethiopia
te: ఇథియోపియా

en: Finland
te: ఫిన్లాండ్

en: France
te: ఫ్రాన్స్

en: Ghana
te: ఘనా

en: Greece
te: గ్రీస్

en: Hungary
te: హంగరీ

en: Iceland
te: ఐస్‌లాండ్

en: India
te: భారతదేశం

en: Iraq
te: ఇరాక్

en: Italy
te: ఇటలీ

en: Jordan
te: జోర్డాన్

en: Kenya
te: కెన్యా

en: Laos
te: లావోస్

en: Madagascar
te: మడగాస్కర్

en: Malaysia
te: మలేషియా

en: Mauritius
te: మారిషస్

en: Monaco
te: మొనాకో

en: Mongolia
te: మంగోలియా

en: Morocco
te: మొరాకో

en: Myanmar
te: మియన్మార్

en: Nepal
te: నేపాల్

en: Netherlands
te: నెదర్లాండ్స్

en: Nigeria
te: నైజీరియా

en: Norway
te: నార్వే

en: Oman
te: ఒమన్

en: Pakistan
te: పాకిస్తాన్

en: Panama
te: పనామా

en: Peru
te: పెరూ

en: Philippines
te: ఫిలిప్పీన్స్

en: Romania
te: రొమేనియా

en: Rwanda
te: రువాండా

en: Saudi Arabia
te: సౌదీ అరేబియా

en: Senegal
te: సెనెగల్

en: South Africa
te: దక్షిణ ఆఫ్రికా

en: Spain
te: స్పెయిన్

en: Sudan
te: సూడాన్

en: Sweden
te: స్వీడన్

en: Switzerland
te: స్విట్జర్లాండ్

en: Taiwan
te: తైవాన్

en: Thailand
te: థాయిలాండ్

en: Venezuela
te: వెనిజులా

en: Zambia
te: జాంబియా

en: Jan
te: జన

en: Feb
te: ఫిబ్ర

en: Mar
te: మార్చి

en: Apr
te: ఏప్రి

en: Jun
te: జూన్

en: Jul
te: జూలై

en: Aug
te: ఆగ

en: Sep
te: సెప్టె

en: Oct
te: అక్టో

en: Nov
te: నవ

en: Dec
te: డిసె

en: Fiji
te: ఫిజీ

en: Vietnam
te: వియెత్నాం

en: Croatia
te: క్రొయేషియా
