World Clock (6.x-1.8) - en to ug translation catalogue (29 entries)

en: Egypt
ug: مىسىر

en: Israel
ug: ئىسرائىلىيە

en: Iran
ug: ئىران

en: Tonga
ug: تونگا

en: Brazil
ug: بىرازىلىيە

en: Chile
ug: چىلى

en: Japan
ug: ياپون

en: Libya
ug: لىبىيە

en: Turkey
ug: تۈركىيە

en: Mon
ug: دۈ

en: Tue
ug: سە

en: Wed
ug: چا

en: Thu
ug: پە

en: Fri
ug: جۈ

en: Sat
ug: شە

en: Sun
ug: يە

en: January
ug: يانۋار

en: February
ug: فېۋرال

en: March
ug: مارت

en: April
ug: ئاپرېل

en: May
ug: ماي

en: June
ug: ئىيۇن

en: July
ug: ئىيۇل

en: August
ug: ئاۋغۇست

en: September
ug: سېنتەبىر

en: October
ug: ئۆكتەبىر

en: November
ug: نويابىر

en: December
ug: دېكابىر

en: China
ug: جوڭگو
